«НКРЕКП планує нову аферу, ще крутішу за «Роттердам+», – Лев Підлісецький

Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у рамках стимулюючої системи тарифоутворення (RAB) затвердила тарифи для обленерго на рівні 12,5% річних.

Як наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький, це рішення стосується як нової, так і старої бази: «По-перше, база переоцінена. З такою оцінкою та з такими відсотками це рішення забезпечить щорічно мільярди гривень прибутків олігархам-власникам обленерго, які стягнуть з нас, українців. За моїми прогнозами – понад 20 млрд грн щороку!»

Окрім того, додає депутат, ставка 12,5% на нову базу не буде сприяти інвестуванню у розвиток мереж. А отже, прихід нових реальних інвесторів у галузь неможливий.

«З усіх варіантів рішень щодо RAB-фінансування вибраний найгірший. Найбільш шкідливий для економіки та найсприятливіший для олігархів-власників обленерго. І рішення прийняте тоді, коли оголошено приватизацію державних пакетів обленерго», – зазначає Лев Підлісецький.

Однак, за його словами, є шанс скасувати це рішення: «Європейське законодавство про державну підтримку, яке вже з серпня буде працювати і у нас, дає шанс його скасувати і всі отримані кошти повернути в дохід держави. Антимонопольний комітет знає про це».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини