НКРЕКП – для споживача, а не навпаки!

Користуєтесь ліфтом і сходами у своїй багатоповерхівці? Платіть за електроенергію за підвищеним тарифом!

Таке рішення прийняла НКРЕКП за кілька днів до нового року. Регулятор вирішив, що оплата електроенергії для технічних потреб багатоповерхівок буде відбуватися за підвищеними тарифами.

На якій підставі НКРЕКП збільшила вартість електроенергії невідомо. Адже ліфтами і сходовими клітинами користуються саме побутові споживачі.

Чому ж ціна для цих потреб має бути вищою, ніж ціна для населення?

Ми ж не платимо підвищені тарифи, коли гріємо електрочайник чи заряджаємо телефон вдома.

А це такі самі нормальні людські потреби як освітлені сходи. Чи може горе-Регулятор і на вмикання телевізора придумає окремий тариф?

Вважаю підвищення вартості електроенергії для технічних потреб багатоповерхівок вкрай несправедливим рішенням. Воно обов’язково має бути переглянуте НКРЕКП. При чому невідкладно.

Саме по собі підвищення тарифу – це лише половина проблеми.

Інша половина полягає у ганебній практиці Регулятора не поважати споживача, залишаючи його один на один у скрутних ситуаціях, які НКРЕКП сама ж створює.

Приклад з електроенергією для технічних потреб багатоповерхівок хрестоматійний. Замість того, щоб своєчасно (хоча б за кілька місяців) ухвалити рішення щодо нових правил споживання електроенергії і надати відповідні роз’яснення людям НКРЕКП змушує керівників ОСББ у розпачі шукати відповіді на непрості питання енергопостачання.

Хто буде постачальником електроенергії для спільних потреб мешканців багатоповерхівок? Яким буде новий тариф? Як, кому і коли нести заяви про приєднання? Чому приватні постачальники лякають передоплатами, яких у даному випадку і близько не може бути?

Питання, відповіді на які Регулятор мав дати багато місяців тому. Адже люди мають право спокійно спланувати свої доходи і видатки та своєчасно налагодити нові стосунки з постачальниками.

Відтак наші вимоги до НКРЕКП прості і чіткі – негайне скасування підвищених тарифі для технічних потреб багатоповерхівок і припинення ганебної практики ухвалення принципових рішень в останній момент.

 

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті