Ніякої «ринкової влади» в ДТЕК! Ми просто продиктуємо ціну

Ніякої «ринкової влади» в ДТЕК! Ви що! Ми просто продиктуємо ціну і акуратно пригрозимо колапсом електросистеми.

Я надала АМКУ стенограму із слухань комітету з питань паливно-енергетичного комплексу від 8 квітня 2015 року.

Даний документ яскраво свідчить про впливовість ДТЕК на ринку електроенергії і про стиль ведення дискусії менеджерами цієї компанії з представниками державних органів.

Щодо часової локалізації комітетського слухання: до з’їзду шахтарів, що вимагали відставки тодішнього міністра енергетики, залишалось 13 днів, до публікації Мустафи Найєма в УП із доказами проведення ДТЕКом плану «Фортеця» – 16 днів, а до ганебної капітуляції «деолігархізаторів» у вигляді прийняття «Роттердам+» – близько 11 місяців.

Рукописи, як то кажуть, не горять, і зараз дуже цікаво проглянути найцікавіші цитати з тієї події.

Дмитро Вовк, голова НКРЕКП, с. 4
«Що хочеться відзначити? У 2014 році середній тариф ТЕС у нас склав 74-86 копійок без ПДВ. У структурі тарифу собівартості вугілля складає 70 відсотків, ціна вугілля протягом 2014 року зросла з 700 гривень у січні до 1 тисячі 100 гривень на кінець року. Якщо порівняти тарифи, порівняти ріст тарифів ……… (Не чути) … то ситуація наступна: вугілля у нас зросло на 60 відсотків, ……. ТЕС на 53 відсотки, індекс цін виробників у 2014 році – на 31,8, …….. – на 25,7.

При цьому зарплата шахтарів згідно офіційної інформації Укрстату зменшилася на 4 відсотки»
Розумно. Як бачимо, у 2015 році Дмитро Володимирович чудово розумів, що реальним бенефіціаром підняття ціни на вугілля є аж ніяк не шахтарі, спеціально створеними проблемами яких для цього і прикриваються.

Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК, с. 10
«Сегодня катастрофическая ситуация в тепловой генерации без преувеличения. Это не понимает, наверное, ни министерство, ни регулятор.

Потому что когда заявляется, что из 28,5 миллионов тонн угля, который необходим для этого года, 17 миллионов тонн добывает компания “Павлоградуголь”, которая входит в компанию ДТЕК, и в которую мы вложили более 1,5 миллиардов долларов, чтобы увеличить в 2 раза объем добычи угля с 10 до 20 миллионов тонн за последние 10 лет, и нам рассказывается, что при цене тысячу 100 гривен, вы балансируете, я вам говорю, что не продает частное объединение “Павлоградуголь” уголь по тысячу 100 гривен. Цена – тысячу 500 гривен, та цена, которую вы обязаны как регулятор принять в свои расчеты, а не рисовать теоритические цифры. И если я вам говорю, что эта цена самая низкая по сравнению с любой альтернативой, которая есть, то она ниже не будет, это реальность».

Сказав – як відрізав. Частину повноважень в НКРЕКП.

І ще одна цитата Тимченка з цієї ж сторінки:
«И сегодня то, что мне закидывается, что мы ДТЭКу сделаем импорт российской электроэнергии, – нет, господа, не сделаете. Потому что концу апреля дефицит мощности будет 2 тысячи мегаватт.

Когда мы говорили, что мы зиму прошли, потому что у нас газовые станции, которые работают на газовой марке угля, у них было достаточно угля благодаря “Павлоградуглю”, объединению, то сегодня – нет.

Первая выходит Ладыженская станция, следующая – Кураховская станция, выходит на минимальный состав оборудования. Это означает, что дефицит мощности будет около 2 тысяч мегаватт.

Это я говорю и для вас, и для большинства, кто знает, о чем я говорю. Что это означает? Что этот дефицит можно покрыть либо из России – полторы тысячи мегаватт, – но россияне не дадут такой объем, или дадут по цене больше гривны при сегодняшнем укреплении курса рубля; или мы теряем маневренные мощности.

И если вам нужно, чтобы кто-то ликбез рассказал, что такое потерять маневренные мощности при структуре энергорынка Украины и отрасли, – это эффект, которые ложится на “Энергоатом” и на атомные блоки».

Що ж, на базі даної стенограми кожен може зробити власні висновки про те, наскільки великими є можливості компанії Рината Ахметова у лобіюванні власних інтересів.

Однак навіть листопадова відмова НКРЕКП від надання журналістові «Наших грошей» Юрію Ніколову копій позову відомства до АМКУ, за яким і відкрили справу в 2015 році, є ще одним яскравим свідченням того, що у всіх високих кабінетах чудово усвідомлюють, що в 2015 році було більш ніж достатньо доказів монопольних зловживань з боку ДТЕК.

Я глибоко переконана, що справа про можливе монополістичне зловживання ДТЕК – це не питання браку доказової бази. Це питання рішучості відповідних державних контрольних органів слідувати букві закону та в межах своїх повноважень забезпечувати порядок на енергетичних ринках.

Професійний, незалежний антимонопольний комітет, який стоїть на захисті інтересів держави та громадян, забезпечить сильну економіку та успіх всієї країни і кожного, хто в ній живе.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті