«Незалежний Антикорупційний суд – це питання не лише справедливості, але й фінансової стабільності» – «Самопоміч»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, люди по всій країні прагнуть справедливості, вимагають, щоб було відновлено правосуддя, а судова гілка влади перестала бути осередком беззаконня.

Він зазначає: «Створення справді незалежного Вищого антикорупційного суду – одна з небагатьох можливостей для того, щоб відновити правосуддя в державі».

«Чому сьогодні парламент не розглядає законопроект про Вищий антикорупційний суд? – продовжує народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова. – Не домовилися. І далі влада проводить консультації, яким чином можна зшахраювати, оминути наполегливі рекомендації Венеційської комісії, наших європейських та американських партнерів, що призначені для створення дійсно незалежного суду».

З поданих 2 тисяч поправок до проекту закону, за її словами, «Самопоміч» подала шістдесят. «Ми зробили це свідомо, щоб не затягувати розгляд цього важливого законопроекту в парламенті», – акцентує Тетяна Острікова.

Поправки, говорить вона, стосуються двох основоположних речей. По-перше, мова про прозорий конкурсний порядок відбору з правом вето громадської ради міжнародних експертів. «На наше переконання, – пояснює народний депутат, – громадська рада міжнародних експертів має складатися саме з делегатів з держав-донорів, які надають Україні міжнародну технічну або консультаційну допомогу».

По-друге, поправки стосувалися підслідності Вищого антикорупційного суду. «Ми за те, – додає Тетяна Острікова, – щоб цей суд не розглядав дрібні корупційні справи. Хай це буде підсудність тільки тих справ, які на сьогодні підслідні Національному антикорупційному бюро. Хай це буде п’ять вироків на рік, але щоб були реальні посадки. Тільки це створюватиме страх у корупціонерів та унеможливлюватиме те, щоб корупціонери приходили до влади».

Крім відновлення справедливості, зауважує народний депутат від «Самопомочі» Вікторія Войціцька, створення справжнього Антикорупційного суду є ще й запорукою економічної стабільності України.

Вона підкреслює: «До кінця 2021 року нам треба повернути понад 20 мільярдів боргів. Ми набралися як країна цих боргів не в останню чергу тому, що саме корупціонери крали десятками мільярдів доларів з кишень кожного українця. Тепер вони мають понести за це покарання».

Народний депутат акцентує: «Неухвалення закону про Вищий антикорупційний суд призведе до ефекту доміно. Ми не отримаємо підтримки МВФ. Відповідно, наші міжнародні партнери також відвернуться від нас. І тоді ми залишимося сам на сам з бідою, яка називається дефолт та буде неминучою, якщо не ми не отримаємо підтримки від наших партнерів.

Цей дефолт ляже величезним тягарем на кожного українця. Ми будемо вимушені запозичувати гроші, які нам треба повертати, на відкритих ринках, а це нам коштуватиме сотні мільйонів доларів додаткових витрат щороку. Це може призвести до суттєвої девальвації гривні».

«Тому ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд – це не тільки питання справедливості, але й макроекономічної та фінансової стабільності в Україні та добробуту кожного українця», – підсумовує Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини