Незадоволені і злі підприємці – страшний сон будь-якої влади

Незадоволені і злі підприємці – страшний сон будь-якої влади. Мало хто ненавидить українських чиновників і монополістів так, як український бізнес.

Сьогодні вкотре пересвідчилася в цьому на зустрічі з підприємцями Житомирської області. І хоч мова спочатку мала йти про зловживання облгазу у питанні запровадження дистанційного обліку газу, обговорили, здається, всі питання бізнесу.

Включно з питаннями законодавчого врегулювання прийомних днів керівників природних монополістів області.

З найголовнішого, про що говорив малий і середній бізнес .

1. “Житомиргаз” зловживає своїм монопольним становищем всюди, де тільки може. Споживачам рекомендують користуватися послугами виключно “правильних” проектантів і «своїх» контор з монтажу.

До керівників монополіста не достукаєшся ні вдень, ні вночі. Документи розглядаються місяцями. І так далі. Стандартний набір українського монополіста.

Збираю по всім випадкам фактаж. Буду направляти звернення до Антимонопольного комітету. Зловживання монополізмом не сприймаю ні в якому вигляді.

2. Питання встановлення приладів для дистанційного зняття даних про споживання газу у споживачів – малих підприємців.

Насправді це проблема всеукраїнського масштабу. Десятки тисяч підприємців, що в масштабах країни разом споживають набагато менше 1% газу, примушують встановлювати спецобладнання.

Так, начебто їхні невеличкі побутові котли спроможні розбалансувати систему. Поки все виглядає як намагання з боку монополістів – операторів ГРМ отримати додаткові прибутки з використанням улюблених схем з “модними” фірмами.

Серйозного технічного обгрунтування я не бачу. Правові підстави у вигляді сумнівного за своєю суттю пункту Кодексу ГРМ потребують прискіпливого аналізу. Вивчаю питання, розглядаю варіант врегулювання встановлення модемів для дистанційного збору інформації про споживання газу на рівні Закону України.

3. Питання недостовірності обліку газу. Так, воно всім набило оскомину.

І споживачам, які часто небезпідставно вважають, що з горілки котла “світить, але не гріє”.

І самим газовикам, які заморочуються з обліком у разі різниці температур, тисків, хімічного складу природного газу. Складне питання.

Може бути вирішене шляхом переведення газових розрахунків за отримані калорії, а не спожиті обсяги. До речі саме така практика обліку існує у Європі. Ніхто начебто не скаржиться. Можливо, варто використати європейський досвід.

4. Підсумовуючи.

Не вперше думаю про ініціативу припинити зловживання операторів ГРМ, більша частина яких належить одіозному Фірташу, кардинально, раз і назавжди.

Ми з вами знаємо, що основний масив газопроводів, які є матеріальною основою діяльності монополістів, належать державі і місцевим громадам.

Тобто є не власністю облгазів, а власністю нашою з вами. Виходить, нас з вами фактично обкрадають, використовуючи наше ж майно.

Так чому б не повернути свою долю у свої руки? Взяти і зробити комунальні підприємства на базі газових мереж.

Хай не у всіх містах країни є така можливість і доцільність. Але від житомирян я сьогодні чітко почула про готовність нести всі ризики і відповідальність за стабільність газопостачання у своєму місті.

Вважаю, що влада має чути народ і виконувати його волю. Максимально підтримаю активні дії мешканців Житомира щодо створення комунального підприємства “Житомирміськгаз”.

Яке не буде тижнями видавати прості технічні умови і до якого не будуть «липнути» «свої» контори. Вимагатиму вжиття всіх необхідних заходів від Кабінету Міністрів і Міненерговугілля.

 
Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті