«Неприпустимо відновлювати на посадах людей, які були частиною злочинного режиму», – Дрік

Завтра Конституційний суд України зробить чергову спробу скасувати люстраційний закон. За словами антикорупційної активістки, 3-го номера у списку «Самопомочі» на парламентські вибори Олександри Дрік, це чи не єдиний ухвалений після Майдану закон, який дав реальний результат:

«Він заборонив конкретним людям обіймати посади в органах виконавчої влади. За нашими підрахунками, це близько 5 тисяч осіб, які посідали керівні посади за часів Януковича. І неприпустимо через 5 років після Майдану і 13 тисяч загиблих на війні відновлювати на посадах людей, котрі були частиною того злочинного режиму, який розстрілював Небесну сотню і привів в Україну війну».

Дрік також наголошує, що КСУ намагається скасувати люстрацію фактично останні 4 роки:
«Люстрацію намагаються скасувати ще з 2014 року, і увесь цей час громадянське суспільство її захищало. Але усе це – наслідок судової реформи Порошенка, яка не відбулася. Спочатку він зберігав в Конституційному суді суддів, які допомогли Януковичу узурпувати владу. Потім у нього була можливість запровадити конкурс на посади суддів КСУ, але він цього не зробив. Саботаж реформ і збереження абсолютної безкарності тих, хто був частиною безчинств режиму Януковича, прикривали правоохоронні і судові органи, якими в ручному режимі керував Порошенко, і які так і не покарали суддів КСУ. Реванш, який ми спостерігаємо, є наслідком 5 років президентства Порошенка. І якщо завтра люстрацію скасують — не буде жодної перешкоди для відновлення на посадах посадовців Януковича».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини