«Немонетизовані субсидії завдають шкоди усій економіці країни», – Бабак

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, уряд має виконати вимогу закону України, прийнятого в грудні, та негайно затвердити порядок монетизації субсидій. Адже немонетизовані субсидії завдають шкоди усій економіці України і вже спричинили колапс в розрахунках за житлово-комунальні послуги для ОСББ.

До народного депутата неодноразово звертались ОСББ із різних регіонів країни, яким не відшкодовують субсидії та пільги, та які отримали пропозиції від управлінь соцзахисту зробити залік у рахунок майбутніх платежів за електроенергію. Проте, не отримуючи коштів, ОСББ не можуть розрахуватись з іншими своїми контрагентами – з оплати праці, постачальниками матеріалів, послуг.

Як пояснює Альона Бабак, така ситуація спричинена чинною програмою житлових субсидій, яка дозволяє НАК «Нафтогаз України» – одному із найбільших платників ПДВ, заліковувати зобов’язання з податку на додану вартість перед бюджетом сумою субсидій та пільг за житлово-комунальні послуги. Тобто, бюджет не отримує «живих» грошей від Нафтогазу в сумі субсидій та пільг.

«Якщо вже в березні уряд не перейде на грошову компенсацію в повному обсязі мешканцям, які проживають в ОСББ, криза неплатежів в ЖКГ загостриться.

Однак ще більшою буде проблема ліквідності бюджету, адже надходжень до бюджету від ПДВ Нафтогазу немає в сумі, яка за рік становитиме практично 52 млрд грн.

Отже, відкладати до жовтня розроблення порядку монетизації субсидій, як заявляв прем’єр-міністр, категорично не можна. Депутати прийняли ще в грудні закон, яким в тримісячний термін зобов’язали Кабмін затвердити порядок монетизації субсидій. Цей термін – березень 2017 року, і аж ніяк не жовтень», – наголошує Альона Бабак.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини