“Не можна не враховувати соціальний захист, в першу чергу, селян та людей, які не володіють великою кількістю майна”,- Острікова

Фракція Самопоміч пропонує на законодавчому рівні визначити мінімальну неоподатковану площу для житлової нерухомсті, а також врегулювати питання з нежитловими приміщеннями фізичних осіб, які знаходяться на присадибних ділянках та які використовуються для ведення господарства (сараї/клуні, корівники, погреби). Таке рішення було прийняте на засіданні фракції, повідомила депутат Тетяна Острікова.

На її думку, “не можна до такого важдливого питання як оподаткування нерухомості, підходити механістично і не враховувати соціальний захист, в першу чергу, селян та людей, які не володіють великою кількістю майна”.

Нагадаємо, що в Податковий кодекс внесені статті, які передбачають оподаткування житлової та нежитлової нерухомості громадян податком на нерухоме майно з загальною площею об”єкта житлової та нежитлової нерухомості в якості бази оподаткування. Урядовий законопроект містить положення, згідно з якими сільські селищні міські ради можуть встановлювати пільги з податку та ставки у розмірі, що не перевищує 2 відсотки від мінімальної заробітної плати.

Водночас, мінімальна звільнена від оподатковування площа не визначена, окрім того, нежитлова нерухомість селян також підлягає оподаткуванню.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини