«НАЗК провалила перевірку е-декларацій. Потрібен перезапуск», – Садовий

«Сьогоднішній склад НАЗК потрібно повністю перезапустити. В них було головне завдання – перевірити всі електронні декларації на предмет відповідності доходів та маєтків. Вони просто цього не зробили. Це провал. Народ пообурювався та й все. Потрібен перезапуск», – про це заявив кандидат в Президенти Андрій Садовий під час зустрічі з представниками антикорупційних громадських організацій. 

Андрій Садовий підтримав пропозиції «Антикорупційного порядку денного», до якого приєдналися біля 25 громадських організацій. 
Нагадаємо, раніше вони закликали кандидатів у президенти публічно зафіксувати свої пропозиції щодо подолання ключових проблем державної антикорупційної політики.

Садовий також озвучив ряд інших ініціатив. Зокрема, «регулярний зовнішній аудит Спеціалізованої антикорупційної прокуратури так, як це вже існує в законі для Антикорупційного бюро, а також позбавлення СБУ та МВС функцій перевірок бізнесу.

Бізнесом повинна займатись фінансова поліція. Служба безпеки України має боротися з ворогами держави, а не переслідувати ІТ-компанії й інший порядний бізнес».

Андрій Садовий також заявив, що у випадку обрання на посаду Президента призначить аудитором САП зі свого боку Роберта Сторчуа – представника Мін’юсту Сполучених Штатів, в якого є величезний досвід допомоги антикорупційним органам України. «Якщо за результатами аудиту робота антикорупційного прокурора буде визнана незадовільною, він має піти», – заявив Андрій Садовий. 

Окремо кандидат пояснив намір вибудовувати свою роботу стосовно НАБУ:  «Жодного втручання в роботу НАБУ з мого боку як Президента не може бути. Я вважаю неприйнятним ані дзвонити, ані призначати нічні зустрічі директору Антикорупційного бюро. Якщо він сам потребуватиме допомоги Президента, звісно, я завжди йому допоможу».

Нагадаємо, днями громадські організації оголосили антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України. Вони закликають публічно зафіксувати свої пропозиції щодо подолання ключових проблем державної антикорупційної політики:
— Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
— Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції.
— Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро.
— Перетворення частини Служби Безпеки України на інструмент та провайдера корупції.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини