Нацполіція кваліфікувала акцію під будинком Ольги Балицької як погрозу вбивством

Через ганебну акцію у вигляді жалобної процесії під будинком депутата «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Ольги Балицької Нацполіція відкрила кримінальне провадження за першою частиною статті 129 Кримінального кодексу України (Погроза вбивством).

Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Києві Андрій Крищенко, доповідаючи про хід розслідування інциденту, у стінах Київради 6 квітня.

Начальник ГУНП у Києві відзначив, що після проведення поліцією додаткових слідчо-оперативних дій подія додатково кваліфікована за першою частиною статті 296 (Хуліганство). За словами пана Крищенко, під час досудового слідства встановлено, що до КМДА 31 березня звернувся громадянин з метою проведення мирної демонстрації, а також театралізованого дійства за адресою, де проживає депутат Ольга Балицька. Згодом з’ясувалося, що ім’я, прізвище та контактні дані цієї людини – вигадані. Після цього було вжито ряд заходів. Зокрема, були  допитані потерпіла та підозрювані.

«Окрім того, встановили ряд осіб, які взяли участь у цій провокації. З’ясувалося, що акція була проплачена – учасникам платили по 150 гривень. Нині проводиться розслідування. Ми встановимо осіб, які це організували і дамо правову оцінку їх діям. Окрім того, ми перевіримо дії правоохоронців, які були присутні під час акції і не встановили осіб, які організовували дійство», – зазначив Андрій Крищенко.

Своєю чергою, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський, коментуючи звіт начальника ГУНП у Києві, зазначив, що неприпустимим є той факт, що поліція захищала «фейковий» мітинг.

«Ви маєте бути людиною найвищого фаху, оскільки ви очолюєте поліцію у столиці нашої держави. Я вас дуже прошу: не розчиняйте цей зухвалий випадок серед будь-яких варіантів, де проявляються інструменти демократії. Це тотальна ганьба. Будьте громадянином, доведіть цю справу честі до вирішення», – відзначив Сергій Гусовський.

Нагадаємо, у неділю, 2 квітня, під будинок депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Ольги Балицької невідомі принесли труну та провели«ЖАЛОБНУ ПРОЦЕСІЮ». Розвісивши фотографії депутата та запросивши оркестр, який грав жалобну музику, учасники сумнівного перформансу впродовж цілої години імітували прощання з Ольгою Балицькою. Як пізніше з’ясувалося, «акція» була санкціонованою та проходила під пильним наглядом поліції.

Згодом «Об’єднання «Самопоміч» – Київ офіційно звернулись до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрія Крищенка, начальника управління патрульної поліції в Києві Юрія Зозулі та міського голови Києва Віталія Кличка з вимогою негайно відреагувати та встановити замовників вищезгаданої цинічної «акції».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини