Наше завдання – допомогти українцю, який працює на землі, стати справжнім господарем, – Садовий

Приблизно 13 млн українців живуть у селі. Важко працюють на землі. Годують себе, родину, громаду, врешті решт цілу державу. 10% в структурі ВВП України – це сільське господарство. До речі, Україна посідає третє місце в Європі за цим показником. А кожен другий долар, зароблений на експорті, це гроші АПК. Більше того, щороку галузь росте на 7-11%, тобто сільське господарство годує Україну в прямому і переносному значеннях. Тримає економіку на плаву. Але держава не поспішає віддячити, навпаки.

Ще у 2016 році Кабмін задекларував, що обсяг державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників має бути близько 5,5 млрд грн у 2017 році, понад 6 млрд грн у 2018. На жаль, життя показує, що навіть цими, недостатніми для галузі грошима, можна розпорядитися так, щоб аграрії їх не отримали.

Що буде найкращим привітанням для усіх працівників сектору сільського господарства? Велика шана від держави, яка трансформується у реальну підтримку та допомогу. Чинна влада цього зробити не може, тому у цей святковий для аграріїв день хочу представити 5 стратегічних кроків розвитку АПК від моєї команди:

1. Справедливі дотації. Змінити стратегію підтримки сільських господарств, створити зрозумілі, чіткі умови для всіх учасників ринку. Але перш за все – подбати про малі та середні господарства. Ніхто ще не спростував відомої тези про заможну та благополучну державу саме через розвинений малий та середній бізнес. З великою кількістю справжніх господарів, захищених законом та державою, будь-яка країна має майбутнє.
Окрема програма розвитку та підтримки сімейних фермерів. Це вони забезпечують нам такі модні і такі необхідні напрямки, як органічне виробництво, виробництво ягід та фруктів, молочні міні-ферми, теплиці.

2. Власне виробництво сільськогосподарської техніки. Ми маємо неймовірний аграрний потенціал, природні ресурси та працелюбних досвідчених в сільському господарстві людей. Маємо потребу в сотнях тисяч одиниць техніки, але імпортуємо її. Виробництво аграрної техніки має бути в Україні. І це, до речі, додаткові робочі місця.

3. Доступні вітчизняні добрива. Або держава забезпечує дешевий газ для їх виробництва, або ми маємо контролювати чи ліквідувати монополіста. Інакше не буде.

4. Ефективна логістика. Сьогодні в Україні повний колапс і маразм в логістиці, зокрема залізничних перевезеннях. Першочергово необхідно будувати нові цехи з виробництва та ремонту локомотивів, вагонів та оновлювати рухомий склад залізниці. А також дозволити вихід на ринок залізничних перевезень приватної тяги. Окрема мета – відновлення річкового транспорту для розвантаження доріг від вантажних перевезень.

5. Відновлення та розвиток зрошення земель на півдні України. Потрібно поновити вкрадені системи зрошення та відновити канали, модернізувати їх, зробити систему такою, щоб вона гарантувала фермеру, що він не «погорить» в зонах ризику та посухи. Для фермерів необхідно створити можливості купувати в лізинг обладнання та збільшувати в рази виробництво в складних природних умовах.

Наше глобальне завдання – допомогти українцю, який працює на землі, стати справжнім господарем та власником. Дати йому можливість розвинути свій власний бізнес на своїй землі . Щоб врешті решт саме український фермер міг бути покупцем землі.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини