«Наша мета – позбутися соціального рабства, аби здобути економічні свободи», – Роман Семенуха

За роки незалежності соціальна політика в Україні не змінила радянської парадигми. Сьогодні це імітація соцзахисту, який насправді не захищає, а демонструє катастрофічний рівень бідності українців.

Таку невтішну картину дійсності окреслив народний депутат Роман Семенуха під час свого виступу на з’їзді «Об’єднання «Самопоміч» у Києві.

«Нам потрібно усвідомити, що не можна далі жити у радянській парадигмі, де держава володіла усіма засобами виробництва, забезпечувала соціальний захист людей на мінімальному рівні, проте вважала їхні потреби вторинними. Інакше людина так і лишиться рабом держави. На жаль, в незалежній Україні у появі економічно незалежного класу не зацікавлені ані чиновники, ані олігархи. Засобами виробництва володіють десять «головних сімей». При цьому, прожитковий мінімум – 1700 гривень. Чи можна на ці гроші вижити?» – ставить нериторичне питання Роман Семенуха.

Народний депутат озвучив основні напрямки змін у соціальній політиці, які пропонує «Самопоміч». За його словами, це зміна соціального договору та впровадження колективної участі у реалізацію соцполітики, радикальне збільшення економічних свобод та можливостей бізнесу і родин.

«Цього можна досягти шляхом персоніфікації відповідальності, створення системи мотивацій для залучення бізнесу до співфінансування соцполітики, впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення, створення всеохопної системи соцстрахування», – заявив Роман Семенуха.

Не менш важливим завданням в умовах війни з Росією є створення такої системи захисту, в якій кожен солдат відчував би турботу та повагу як під час служби, так і після звільнення.

Хто відмовляється годувати свою армію, той годує армію окупанта – нагадав відомий вислів Роман Семенуха і додав: «Бути не рабами, а сильним середнім класом – шлях до утвердження державності. Це і є нашою ціллю».

object(WP_Term)#13146 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини