
За роки незалежності соціальна політика в Україні не змінила радянської парадигми. Сьогодні це імітація соцзахисту, який насправді не захищає, а демонструє катастрофічний рівень бідності українців.
Таку невтішну картину дійсності окреслив народний депутат Роман Семенуха під час свого виступу на з’їзді «Об’єднання «Самопоміч» у Києві.
«Нам потрібно усвідомити, що не можна далі жити у радянській парадигмі, де держава володіла усіма засобами виробництва, забезпечувала соціальний захист людей на мінімальному рівні, проте вважала їхні потреби вторинними. Інакше людина так і лишиться рабом держави. На жаль, в незалежній Україні у появі економічно незалежного класу не зацікавлені ані чиновники, ані олігархи. Засобами виробництва володіють десять «головних сімей». При цьому, прожитковий мінімум – 1700 гривень. Чи можна на ці гроші вижити?» – ставить нериторичне питання Роман Семенуха.
Народний депутат озвучив основні напрямки змін у соціальній політиці, які пропонує «Самопоміч». За його словами, це зміна соціального договору та впровадження колективної участі у реалізацію соцполітики, радикальне збільшення економічних свобод та можливостей бізнесу і родин.
«Цього можна досягти шляхом персоніфікації відповідальності, створення системи мотивацій для залучення бізнесу до співфінансування соцполітики, впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення, створення всеохопної системи соцстрахування», – заявив Роман Семенуха.
Не менш важливим завданням в умовах війни з Росією є створення такої системи захисту, в якій кожен солдат відчував би турботу та повагу як під час служби, так і після звільнення.
Хто відмовляється годувати свою армію, той годує армію окупанта – нагадав відомий вислів Роман Семенуха і додав: «Бути не рабами, а сильним середнім класом – шлях до утвердження державності. Це і є нашою ціллю».
