«Нам важливий результат – щоб факт окупації був закріплений у законі», – Оксана Сироїд

За результатами засідання Комітету з питань державного будівництва, де розглядався законопроект «Про тимчасово окуповану територію України», створена робоча група на чолі із народним депутатом «Об’єднання «Самопоміч» Любомиром Зубачем для доопрацювання проекту закону із залученням членів комітету, авторського колективу та широкого кола експертів.

За словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд рішення, прийняте комітетом – це готовність шукати компроміс.

«На комітету була дуже добра і чесна дискусія. Ми точно знаємо, що буде, якщо ми не приймемо ніякого рішення – буде легалізація внутрішнього конфлікту, звільнення Росії від відповідальності, заохочення Кремля до нової агресії, фактичне приниження України відповідальністю за злочини Росії та провокація до нового конфлікту. Тому нам важливий результат – щоб факт окупації знайшов своє закріплення в законі», – зазначає Оксана Сироїд.

Фракція «Самопоміч», депутати якої є співавторами законопроекту, наголошує, що його мета – визнати Росію країною-окупантом, заборонити торгівлю з окупованими територіями та встановити алгоритм деокупації.

«Я розумію природу тих страхів, які почула на засіданні комітету, адже ніхто раніше не стикався із такими викликами. Але треба не боятися брати на себе відповідальність. Коли міжнародна спільнота закликає Україну до дотримання всіх стандартів демократії в умовах окупації, то ми маємо спитати, хто буде опікуватись правами наших людей, якщо Україна перестане існувати? Адже ті механізми, які нав’язує Росія, призведуть до ліквідації держави Україна.

Якщо б працювали стандарти прав людини, демократії та верховенства права – то ми б не мали тієї ситуації, яка сьогодні є. А сьогодні є держава – Росія, яка підписалась, що буде виконувати ці стандарти, але топче їх ногами», – наголошує Оксана Сироїд.

Завантажити презентацію

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини