“На саміті G20 варто боятись кулуарних домовленостей щодо України без її участі”, – Олена Сотник

Сьогодні під час Саміту великої двадцятки G20 у Гамбурзі відбувається зустріч президентів США та Росії. Як зазначає народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник, під час цієї зустрічі обговорюватимуть питання Сирії та України і дуже важливо, щоб на фоні розмов щодо сирійського конфлікту не втратився фокус на Україні.

“У президента США наразі більше пріоритетів та зацікавленостей у Сирії, він у цю тему більш заглиблений. В інтересах України — щоб Дональд Трамп озвучив президенту Росії ті меседжі, які озвучує в українському питанні Конгрес і республіканська партія та які він безпосередньо озвучив під час зустрічі із президентом Порошенком. Я дуже сподіваюсь, що позиція Трампа з приводу цілісності України буде жорсткою”, – зазначає Олена Сотник.

Однак, на думку народного депутата, найбільший ризик для України — ще кулуарні домовленості без участі самої України: “Варто найбільше остерігатись того, що в такому вузькому колі ми жодним чином не убезпечені від кулуарних домовленостей, про які можемо не знати взагалі. Після скандалу у США, коли розвідувальні органи заявили про втручання Росії у виборчий процес, Дональд Трамп опинився під пристальною увагою не лише політиків, але й усієї громадськості. Тому його публічна позиція виглядає для України дуже сприятливою. Однак якою буде його непублічна позиція при цій закритій зустрічі, прогнозувати ніхто не може. На превеликий жаль — це достатньо високий ризик для України”.

Окрім того, на завтра у Гамбурзі запланована тристороння зустріч президентів Франції, Росії та канцлера Німеччини у Нормандському форматі. Як зазначає Олена Сотник, Ангела Меркель та Еммануель Макрон наполягатимуть на тому, що мають бути виконані Мінські домовленості. І це — ще один прояв слабкої позиції України:

“Під час завтрашньої зустрічі дійсно можуть бути певні закиди в бік України, адже юридично території Донецької та Луганської областей досі не визнані Україною окупованими. Однозначно, що дискусія буде точитись навколо Мінських домовленостей. На превеликий жаль, сьогодні лідери європейських країн не готові іти далі і говорити про те, що на цьому етапі Мінські домовленості себе вичерпали.

Але я дуже сподіваюсь, що ця зустріч може стати передвісником розширення формату, його оновлення і навіть участі в цьому форматі США”, – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини