На Поштовій буде музей, а не ТРЦ. Київрада ухвалила історичне рішення

 

21 червня під час пленарного засідання депутати Київради підтримали проект рішення, що передбачає збереження і музеєфікацію артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, і створення на цьому місці музейного закладу.

«За» документ співавторства голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергія Гусовського проголосували 68 депутатів.

Документ містить позиції, які дозволять зберегти всі артефакти часів Київської Русі, які знайшли під час будівництва торговельного центру на Поштовій площі, і продовжити археологічні розкопки. Також КМДА має зупинити усі будівельні роботи на Поштовій та скасувати   інвестору містобудівні умови і обмеження. А по завершенню розкопок буде оголошено міжнародний конкурс на створення музею.

«Ми напрацювали проект рішення, який збереже Поштову площу. Це серйозний виклик, спрямований не на боротьбу за особисту перемогу, а на збереження історії  і створення музею», – заявив Сергій Гусовський.

  Депутат «Об’єднання «Самопоміч» – Київ Олег Макаров наголосив, що ухвалення цього рішення – реальний крок до створення музею на Поштовій.

«Під час засідання Верховної Ради я почув влучну фразу: «Ухвалення закону про Антикорупційний суд не є перемогою. Перемога – створення Антикорупційного суду». У нашому випадку не є перемогою затвердження рішення про створення музею, перемога – це реальне його створення. Ухвалення сьогоднішнього рішення є першим кроком до створення музею на Поштовій», – наголосив депутат.

Також  Сергій Гусовський заявив, що в понеділок, 25 червня, він зареєструє окремий  проект рішення про ініціювання припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій площі ТОВ «Хенсфорд-Україна».

Нагадаємо, починаючи з 2015 року, на Поштовій площі під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Їх доля (як і продовження археологічних робіт) повністю залежала від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна». Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі». Ідея створення музею також показала високий результат у рамках голосування «Громадського бюджету» на 2018 рік – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.

 

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини