На «нормандській» зустрічі за столом переговорів сидітимуть чотири проросійські сторони, – Сироїд

Президент Володимир Зеленський не бачить у Росії загрози і намагається запевнити у цьому українців. Така позиція – великий ризик для безпеки країни. А його надії на «нормандську» зустріч – марні.

«Агресивні наміри Росії проти України тривають останні 300 років. І свої принципи вона не змінює. Якщо ми забудемо про те, що Росія – це загроза, і будемо далі з нею миритися, торгувати, купувати газ і підтримувати дружні стосунки – це лише відкриє їй ворота для подальшого втручання, вторгнення і знищення українців», – заявляє лідерка партії «Самопоміч» Оксана Сироїд.

Зі слів Сироїд, «замиренням» та перемовинами Україні мир не здобути. Тому «нормандська» зустріч 9 грудня не буде перемогою України. Навпаки, принесе здобутки лише Росії.

«У Нормандському форматі немає ні арбітрів, ні союзників України. 9 грудня за столом переговорів сидітимуть чотири проросійські сторони. Росія відстоює свій власний інтерес, а для Німеччини та Франції вона є надійним партнером. Україна у цій четвірці – перешкода для їх повноцінної співпраці. Мені особисто представники канцлера Німеччини говорили: «Виконайте Мінські домовленості і у нас буде все добре», – розповідає Сироїд.

Щодо питання миру, то звертатися тут Зеленському потрібно точно не до Росії, а також не шукати підтримки в посередників, які не усвідомлюють загрози з боку Росії.

«Росія останні 300 років дає нам тільки війну. Вона вбиває наших кращих людей. То як можна в той же час говорити, що Росія може дати мир. Чи може мир дасть нам Європа? Ні, бо в неї свої клопоти. Єдині, хто може дати Україні мир – це її військо і народ. І це означає, що ними потрібно захоплюватися і з ними говорити. І саме у військо та народ потрібно інвестувати всю енергію, а не у Нормандський формат. Бо він нічого Україні не принесе, а лише Путіну», – пояснює Оксана Сироїд.

І додає, що Україна має працювати над власним форматом, який би вирішив проблему російського терору та робив країну сильнішою. Бо ні Мінський ні Нормандський формати сьогодні не працюють. Суть українського формату повинна складатися із трьох головних аспектів: розбудова летальної спроможності армії, оборона власних територій і просвітництво.

object(WP_Term)#12913 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини