«На наших очах розгортається системна криза в державних фінансах, що може призвести до економічної прірви, інфляції та девальвації» – «Самопоміч»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової, в поданій Кабінетом міністрів на три роки бюджетній резолюції в розділі «Податкова політика» заплановано підвищення ставок акцизів на рівень інфляції та доведення їх до рівня Європейського Союзу і переговори стосовно конвенцій з уникнення подвійного оподаткування.

«Конкретних та вкрай необхідних сьогодні для підприємців та для наповнення бюджету заходів, – обурюється вона, – уряд  проводити, очевидно, не збирається».

Народний депутат продовжує: «Щодо скасування податку на прибуток та впровадження податку на виведений капітал, то уряд збирається продовжувати опрацьовувати та вивчати таку можливість, що на бюрократичній мові означає, що уряд не збирається бюджет 2019 року рахувати без податку на прибуток, а з податком на виведений капітал».

У бюджетній резолюції жодного слова немає ані про реформу Державної фіскальної служби, ані про реформу митниці, яких вимагає бізнес. Тетяна Острікова інформує: «Вчора на зустрічі з Українською радою бізнесу фракція «Самопоміч» отримала їх офіційну резолюцію про те, що бізнес незадоволений станом справ в ДФС та вимагає продовжити системну інституційну реформу цих двох органів.

Ми подали відповідні поправки в бюджетну резолюцію. Вимагаємо, зокрема, здійснення інституційної реформи Державної фіскальної служби, справжньої електронізації сервісів, побудови потужної митної адміністрації, розбудови постмитного аудит контролю, впровадження спільної системи транзиту товарів з ЄС. 

Поряд з цим, інформація з Казначейства свідчить про пробої в державному бюджеті. Доказ цього – той факт, що у першому кварталі не виконано план надходжень загального фонду бюджету на 8,6 мільярда гривень. «Провал, – деталізує Тетяна Острікова, – відбувся по рентній платі за користування надрами, акцизному податку з вироблених в Україні акцизних товарів, внутрішньому ПДВ та імпортному ПДВ. Так само провалено план фінансування державного бюджету за рахунок позик. Планувалося близько 2 млрд доларів позичити, а залучено – нуль.

Провалився і план надходжень по приватизації. Було в першому кварталі заплановано близько мільярда, отримано 34 мільйони. Це все призвело до необхідності скорочення витрат».

Народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха додає, що немає в бюджетній резолюції і згадки про впровадження другого накопичувального пенсійного рівня. Він акцентує: «Ситуація з пенсіями є просто критичною. Знову всі красиві слова залишаються в деклараціях».

Однак, на переконання народного депутата, найбільш кричуща та небезпечна ситуація пов’язана з публічними фінансами. Так, за зовнішніми запозиченнями цього року уряд країни зобов’язаний повернути понад триста мільярдів гривень. «Стратегія уряду, – розповідає Роман Семенуха, – повертати запозичення за рахунок нових запозичень».
Поряд з тим, інфляція за перший квартал, згідно з даними Національного банку України, вже майже вдвічі перевищує запланований урядом на 2018 рік показник. «Якщо найближчим часом урядом не буде вжито тих чи інших заходів, ситуація може бути катастрофічною», – підкреслює народний депутат.
Відтак, фракція «Самопоміч» вимагає від Кабінету міністрів внести до бюджетної резолюції відповідні правки, які дадуть змогу невдовзі побачити у дії всі ті реформи, які Володимир Гройсман обіцяв провести. «Країна має бути спокійною, а люди мають бути спокійними за національну валюту, власні накопичення», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини