На місці Львова може опинитися будь-яке українське місто, — брифінг «Самопомочі»

За словами народних депутатів від фракції «Об’єднання «Самопоміч», олігархи, бандити та клінічні брехуни в українській владі зробили багатомільйонний Львів заручником зведення політичних рахунків.

Така політика, зауважують депутати, може призвести до страшних наслідків, зокрема, спалахів у місті інфекційних захворювань. «Особливо це може стати проблемою для дітей», – акцентує народний депутат Ірина Сисоєнко. Вона певна: «Жодні політичні маніпуляції та амбіції не мають бути в основі того, що ми ставимо під таку серйозну загрозу сотні тисяч дітей та мирне населення Львова».

Для нівелювання цієї страшної загрози, додає народний депутат Любомир Зубач, достатньо одного телефонного дзвінка. Політик пояснює: «Місто Львів опинилося в блокаді, тому що фізично нікуди вивозити сміття. Це робиться цілеспрямовано для того, щоби місто потонуло у смітті, а звинуватили у цьому міського голову Андрія Садового та партію «Самопоміч». Не вийшло цього зробити протягом року, тому що домовлялися з іншими містами, сміття вивозилося на інші полігони. Що, врешті, зробила центральна влада? Сміттєвози зупиняють на дорозі, у супроводі поліції повертають назад до Львова, незважаючи на наявність всіх документів. Інших варіантів вивозити сміття немає. Сьогодні було оприлюднено: тільки цього року понад 400 листів міська влада Львова надсилала в інші міста з проханням допомогти і приймати сміття. Ніякої відповіді! У приватних розмовах пояснюють, що їм говорять з Адміністрації Президента:

«Якщо прийматимете львівське сміття, завтра такі проблеми будуть у вас». Тому ми, фракція «Самопоміч» у парламенті, йдемо на екстраординарні кроки, наші голова фракції, віце-спікер, депутат Тарас Пастух оголосили голодування. Ми вимагаємо припинити сміттєву блокаду Львова, розблокувати полігони в Україні для прийняття львівського сміття. Це робиться одним дзвінком Прем’єр-міністра України».

Любомир Зубач додає: «Коли від деяких колег з інших фракцій я чую, що це проблема виключно міської влади Львова, маю враження, що вони або з космосу спустилися, або з Панами приїхали, адже, згідно з законом, усі земельні ділянки за межами населених пунктів знаходяться у повноваженнях державної виконавчої влади. Відтак, вони мають розблокувати полігони, запропонувати тимчасову ділянку для прийняття сміття зі Львова на той час, поки буде побудований новий сучасний сміттєпереробний комплекс.

До речі, проект останнього зараз опрацьовує французька команда, і найближчим часом проект буде завершено».

Наостанок члени фракції вчергове нагадують: на місці Львова може опинитися кожен. «Проблема, яка виникла у Львові, це проблема всієї країни. В Україні відсутня державна політика поводження з твердими побутовими відходами. Усі мери сьогодні є заручниками, а всі люди, як і львів’яни, можуть будь-коли зіштовхнутися з такою проблемою», – підсумовує народний депутат Анна Романова.

object(WP_Term)#13146 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини