На Київщині продовжується реформа екстреної медицини, ініційована «Об’єднанням «Самопоміч»

Центром екстреної медичної допомоги Київської області на конкурсних засадах були закуплені 9 медичних автомобілів марок «Форд Транзит» і «Сітроен». Кожен автомобіль дозволить укомплектувати бригаду швидкої відповідно до програми реформи екстреної медицини, розробленої депутатами облради з фракції «Об’єднання «Самопоміч». Цією радісною новиною поділилася у соціальних мережах Ірина Сисоєнко, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, голова підкомітету з контролю за медичною реформою.

Найближчим часом новенькі машини розмістять у пунктах постійного базування в районах Київської області, і медичні бригади поїдуть за викликами до хворих. По дві нові машини отримають філіали в Білій Церкві, Вишгороді, Фастові, по одній – у Борисполі, Броварах та Переяславі-Хмельницькому.

Кожен новий автомобіль швидкої обладнаний кардіографом, дані якого миттєво передаються за допомогою телемедицини до кардіологічного центру. Це дозволяє поставити точний діагноз людям, які пережили інфаркт міокарда і потребують тромболітичної терапії.

До кожного автомобіля прикріплять бригаду медиків. У Київській області катастрофічно не вистачає медичних бригад, їх потрібно додатково 36. Кожна бригада – це 16 робочих місць, автомобіль, паливо. Збереження людського здоров’я та життя потребує фахівців та серйозної інфраструктури.

Обласна влада поставилася до справи відповідально, збільшивши більш ніж в півтора рази річне фінансування реформи швидкої допомоги – до 280 млн грн. Ці кошти будуть витрачені не тільки на нові робочі місця медиків та автомобілі, але й на збільшення штату диспетчерів.

Програма вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області на ‎‎‎‎2016-2018 роки передбачає виведення на якісно новий рівень екстреної медичної допомоги Київської області. На виконання програми створено єдину диспетчерську центру екстреної медичної допомоги, яка координує роботу 156 бригад медиків швидкої та лікарень. Диспетчери спрямовують рух медичних бригад за викликами на гарячу лінію 103 по електронній карті Київщини і забезпечують максимально швидке прибуття бригади на виклик та доставку пацієнта в лікарню. Диспетчер інформує медичний персонал лікарні про пацієнта в дорозі, щоб після прибуття йому невідкладно надали необхідну медичну допомогу. Закуплено нові автомобілі швидкої допомоги, створено 150 нових робочих місць медпрацівників, серед яких 30 диспетчерів цілодобової гарячої лінії 103.

Наступний крок, за словами Ірини Сисоєнко – збільшення зарплати працівникам екстреної медичної допомоги, підвищення медичних тарифних розрядів. Депутатка обіцяє боротися за це.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#12935 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини