На Дніпропетровщині на членів ДВК та спостерігачів на виборчій дільниці напали невідомі, – спостерігачі «Самопомочі»

Завершилось голосування на виборах до 202 об’єднаних територіальних громад. Спостерігачі від «Об’єднання «Самопоміч» протягом дня зафіксували низку порушень під час процесу волевиявлення.

Харківська область
На виборах до Зачепилівської селищної ради на одній із дільниць виявлено, що скриньки для голосування неопломбовані. Порушення зафіксоване спостерігачем від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ», складено акт.

Львівська область
У місті Рудки Рудківського району на виборах до Рудківської міської ради близько 14:30 у день голосування вимкнули світло. Була призупинена робота трьох дільниць. На виборах до Рудківської та Великомостівської міських рад зафіксовано непряму агітацію біля дільниць за партію ВО «Батьківщина».

Рівненська область
Під час виборів до Демидівської селищної ради кожну годину на дільницях у селах Княгинине, Ільпибоки, Рогізне, Рудка, Лисин, Дубляни та Перекалі зникало світло. За словами місцевих активістів, це технічні проблеми через негоду і старі електричні лінії.

Хмельницька область
У місті Красилів, де відбуваються вибори до Красилівської міської ради, певні особи, котрих пов’язують з партією ВО «Батьківщина», спеціально винайняли квартиру, куди до і після голосування заводять виборців. Що роздають виборцям, які мають проголосувати за «правильного» кандидата, не важко здогадатись.

На виборах до Антонінської селищної ради народний депутат від Блоку Петра Порошенка Шинькович Андрій Васильович здійснює об’їзд сіл із кандидатом на голову Антонінської селищної ради від тієї ж партії, разом з тим здійснює антиагітацію проти кандидата від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

Також на дільниці № 680587 у селі Антоніни голова ДВК близько 19:30 телефонував безпосередньо виборцям, котрі не прийшли на вибори, із закликом прийти та проголосувати.

О 14.20 відсторонено голову дільничної виборчої комісії в селі Мукша Китайгородська з виборів Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради через відсутність місцевої реєстрації. Зараз виконує обов’язки голови заступник, особа від Політичної партії «Об’єдання «САМОПОМІЧ».

Також надійшла інформація, що секретар Олешинської сільської ради Хмельницького району телефонує мешканцям та агітує голосувати за осіб з партії «Поруч».

Одеська область
Спостерігається «плутанина» з виборчою документацією, а саме на виборчих дільницях використовуються виборчі бюлетені з іншого виборчого округу, подекуди люди відмовляються голосувати не за своїх кандидатів по округах, де люди мають право голосу, а інші виборці 
голосують, не маючи права голосувати по цьому округу. Члени ДВК продовжують процес голосування. Такі порушення виявлені та зафіксовані на виборах у Кілійському районі до Вилківської міської ради ОТГ (№ ДВК 510423) та Білгород-Дністровському районі до Шабівської сільської ради ОТГ (ДВК 510205).

Такий хід голосування не відповідає положенню ст. 77 ЗУ «Про місцеві вибори», а дії членів ДВК можуть бути кваліфіковані за ст. 158 КК України – Фальсифікація виборчих документів. Порушення зафіксовані та оскаржені до ТВК, проте відсутнє будь-яке реагування.

Миколаївська область
На одній із виборчих дільниць з виборів до Новополтавської сільської ради одна зі скриньок опечатана паперовою пломбою і лише з одного боку, що дає можливість вільного доступу до скриньки, не порушуючи пломби. Порушення зафіксовано актом.

Дніпропетровська область
На одній з дільниць з виборів до Славгородської селищної ради члени виїзних груп ДВК здійснюють непряму агітацію за конкретного кандидата. Порушення зафіксовано, складено акт.

На дільницю в селі Майське з виборів до Зайцівської сільської ради близько 20:00 скоєно напад невідомими особами на членів ДВК та спостерігачів, що були на дільниці. Люди з травмами середньої тяжкості. Скриньки для голосування не пошкоджені. На місці працює поліція та швидка.

Запорізька область
Члени ДВК на одній з дільниць з виборів до Кирилівської селищної ради видавали бюлетені без підписів виборців. Складено акт про порушення.

Нагадаємо, спостерігачі від «Об’єднання «Самопоміч» вже повідомляли про низку порушень, зафіксованих у першій половині дня під час виборів до ОТГ 29 жовтня.

 

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини