Ми віддали крикунам практично всі теми, які є світоглядно важливими, — Ірина Подоляк

Блог Ірини Подоляк

У одному з інтерв’ю польський репортажист Вітольд Шабловський каже, що проблема “Волині” (не кіна) в тому, що ми віддали цю тему крикунам, і мені важко з ним не погодитись.

Однак, ми віддали крикунам не тільки тему Волині, а практично всі теми, які є світоглядно важливими, бо ті, хто волею випадку або волею грошей приміряв на себе одіж «політичної еліти» хочуть одного – якнайдовше подобатись «народу» будь-якою ціною, бажано найнижчою, а це означає приймати дешеві в усіх сенсах і незаконні рішення, користуючись політичною доцільністю і тою ж народною любов’ю, яка, як відомо втаємниченим, буває сильною, але короткою.

Усе це і збоку, і зсередини в результаті виглядає, як Place Pigalle до 1946 року – там теж все було дешево і яскраво, але часто закінчувалось підірваним здоров’ям. От, наприклад, усім не подобається Інтер, бо ж «рускомірний» – значить треба намалювати якийсь законопроект, щоб він щез. Або ще одне: безсумнівно, треба припинити антидержавну діяльність УПЦ МП – значить знову законопроект про «заборонити діяльність МП», а там, хай діється воля Божа – благе ж діло. Ще інше: треба не словом, а ділом припинити потоки роспропаганди? Voilà – законопроект про заборону імпорту російськомовної літератури антидержавного характеру…

Переважно, це все можна зробити в уже існуючому правовому полі, є закони і механізми, які запроваджують санкції для згаданих правопорушень, але є «непідйомна» проблема: треба напружуватися багатьом – в першу чергу СБУ, Нацраді, МВС, прокуратурі, РНБО, уряду, чиновникам середньої ланки, депутатам, а потім і судам. Напружуватися і працювати треба довго, систематично, системно, того не видно і не чутно, це не приносить лаври, бо то є тяжка і невдячна марудна інтелектуальна робота. Та й зарплати малі, та й спокуси великі. Переважно такі законопроекти є поза правовим полем, і це такий сором і приниження аналізувати і опонувати настільки безграмотним ініціативам!..

Це так втомливо і виснажливо переконувати навіть своїх в тому, що порожня бочка гуде найдовше і найголосніше, що обов’язково воздасться всім, хто не піддається тому гулові, за їхні діла ….але вже у іншому світі 🙂

Багато зі згаданих і не згаданих проблем можна вирішити чи почати вирішувати з прийняттям Закону про тимчасово окуповані території, але тоді бочки повсихають.

Найважливіше, що для українського політикуму в нинішніх умовах суспільної психотравми, смерті подібно не голосувати за такі законопроекти, бо «народ» прокляне, пуп’янок політичного життя якогось сміливця зов’яне ще не розквітнувши і доведеться повертатися до своїх баранів, тобто додому, як «безславний виродок»…а це страшно?

Ірина Подоляк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті