Ми прийняли кілька «революційних законів», — Єгор Соболєв прозвітував за 2 роки

Нардеп фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, який очолює антикорупційний комітет, представив громадськості звіт своєї діяльності у Верховній Раді України VIII скликання.

«Найважливішим я вважаю закон про відкритість власності. Ми не маємо зараз суду, у нас насправді тільки створюється справжній антикорупційний орган – Антикорупційне бюро з Антикорупційною прокуратурою. Але прозорість – коли журналісти, громадські активісти та просто активні громадяни можуть «докопуватись» до того, що є у чиновників та депутатів, є потужним антикорупційним кроком», – зазначив Єгор Соболєв.

За його словами, саме Парламент цього скликання змінив статтю Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення», тож тепер тягар доведення того, що майно є законним, лежить на посадовцеві. Раніше ж правоохоронні органи мали доводити, що майно є незаконним, і це було дуже важко. Також для працівників Антикорупційного бюро передбачили високі зарплати, що має прямий вплив на незалежність цього органу.

«Ми читаємо кожен законопроект, який є в Раді. В 297-ми законопроектах за останніми підрахунками ми знайшли корупціогенні норми, і жоден з них у підсумку не став законом. Наш комітет кожного тижня збирається і чесно обговорює те, як втілюється чи не втілюється антикорупційне законодавств», – додає нардеп.

Єгор Соболєв брав участь у засіданнях Конституційного суду України, який намагався скасувати закон про очищення влади, а також став співавтором закону про декомунізацію.

«І ще одне – це робота з виборцями, представлення людей. У мене було 43 офіційні прийоми та зустрічі, а неофіційних – набагато більше. Робота ця часто важка, адже на прийом приходять люди, які вже зневірились у всьому. І часто ти розумієш, що мільйони депутатських звернень не допоможуть вирішити це питання, хоча є випадки, коли вони допомагають.

Всього я написав 4 тис 517 депутатських звернень. Хоча мав би написати набагато більше. Це той напрямок, в якому я відстаю, його треба надолужувати», – зазначає нардеп та додає, що дуже важливо, аби люди слідкували за роботою парламентарів, а депутати зі свого боку надавали інформацію про свою діяльність не лише перед виборами.

14536975_1193618920708079_1607916370_o

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією