Ми просимо парламент зробити свою роботу – ухвалити закон, який зробить торгівлю на крові незаконною, — «Самопоміч»

Народний депутат Єгор Соболєв під час першого пленарного засідання 6 сесії Верховної Ради VIII скликання зачитав звернення фракції «Об’єднання «Самопоміч» до українського парламенту:

«Вчора біля українського Бахмута люди у формі української поліції напали на ветеранів цієї війни за незалежність. Труїли газом, збивали з ніг, добивали палицями по головах. Єдина провина цих ветеранів – вони виступили проти торгівлі на крові – торгівлі з окупованими територіями. Уся країна спостерігала минулого тижня за нападами на Авдіївку. Але мало хто в країні здогадувався, що за 20 кілометрів, праворуч від Авдіївки, ешелон за ешелоном кожного дня з і на окуповані території величезними обсягами йшла торгівля. Відповідальність всієї держави, Служби безпеки України, парламенту та уряду взяли на себе ветерани. На знак подяки від цієї держави, яку вони захистили у 2014 році, люди отримали газ, кийки і кримінальні справи. Ветерани зможуть себе захистити. Якщо новий «Беркут» на чолі з новими керівниками і разом зі старими «тітушками» забули, чим закінчились напади на людей на Майдані, то суспільство їм швидко нагадає.

У нас прохання до людей – до справжніх людей, які є в цьому парламенті – давайте прийдемо їм на допомогу. Ми просимо Комітет з правоохоронної діяльності на чолі з Андрієм Кожем’якіним вже завтра зібрати спеціальне засідання і розглянути цей напад. Розглянути особисту відповідальність донецько-севастопольського генерала Аброськіна, розглянути відповідальність Міністра внутрішніх справ, без відома якого такі операції не можуть проводитися. Ми просимо весь український парламент зробити свою роботу – ухвалити закон, який зробить цю торгівлю на крові незаконною.

Не можна торгувати з державою, яка на ці гроші купує зброю та вбиває наших людей. Не можна торгувати з державою, яка напад за нападом нищить Україну зовні і зсередини. Це просте правило, яке ми з вами досі не вивчили.

«Самопоміч» просить всіх депутатів приєднатись до нашої ініціативи і ухвалити закон «Про тимчасово окуповані території», а парламент – стати місцем, яке розслідує і притягує до відповідальності тих людей, які хочуть стати новими катами цієї держави», – йдеться у заяві фракції.

object(WP_Term)#13125 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини