“Ми повинні пришвидшити відкриття державних реєстрів власності нерухомого майна”, – Соболєв

Комітет з питань протидії корупції має намір пришвидшити відкриття державних реєстрів власності нерухомого майна і вдосконалити систему пошуку даних у цій базі. Про це повідомив Заступник голови фракції “Об’єднання “Самопоміч”, Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

“Кому належать бізнеси, земля, будинки, квартири, машини. Що написано в кожній платіжці, яка сплачується за гроші платників податків. Скільки заробляють і витрачають топ-посадовці. Все це має бути в Інтернеті і доступно кожному громадянину в кілька кліків. Для нашого антикорупційного комітету Ради – це один з пріоритетів”, зазначив він.

Соболєв повідомив, що сьогодні, з метою парламентського контролю, Комітет заслухав міністра юстиції Павла Петренка, щодо готовності уряду відкрити з Нового року реєстр нерухомості.

“За словами міністра, технічно для цього все зроблено, але є одна серйозна перешкода. БТІ, які раніше робили бізнес на оформленні продажів нерухомості, нахабно відмовляються передавати інформацію про мільйони квартир до державного реєстру”, – констатував депутат.

Він наголосив, що розробити і ухвалити законопроект, який врегулює це питання – один з пріоритетів Комітету.

“В цьому ж законі проведемо і норму, щоб інформацію в реєстрі нерухомості можна було шукати не лише за адресою, але й за прізвищем. Минулий парламент цього не захотів, а це важливо. Щоб будь-який журналіст-розслідувальник чи активний громадянин міг легко з`ясувати: скільки квартир і будинків у Генпрокурора, чи народного депутата, чи скромного землеміра Київради”, – наголосив Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією