«Ми повинні припиняти ганебну практику перешкоджання роботі інвесторів», – Іван Мірошніченко

Народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» звернувся до Прем’єр-міністра щодо незадовільної ситуації, яка склалась у морських портах через системне перешкоджання інвесторам у реалізації проектів, покликаних покращити портову та агропромислову інфраструктуру держави.

Зокрема, згідно із договором, компанія-інвестор «МВ Карго» має побудувати зерновий термінал у морському торговельному порту «Южний».

Відповідно до розрахунків, у результаті реалізації проекту бюджети всіх рівнів отримають понад 300 мільйонів гривень на рік у вигляді податкових відрахувань, а також буде створено близько 350 робочих місць. Адміністрація морських портів України, зі свого боку, має забезпечити днопоглиблювальні роботи, проте тендер відбувся із порушеннями і за дорученням уряду був скасований.

«Тепер у інвесторів виникли об’єктивні побоювання з приводу своєчасності виконання днопоглиблювальних робіт у порту «Южний», наявності на це коштів і загалом щодо фактичного виконання державою взятих на себе зобов’язань», – зазначає Іван Мірошніченко.

Перешкоди у роботі має й інвестор у морському торговельному порту «Чорноморськ» в Іллічівську. У 2001 році швейцарська компанія «РИСОІЛ С.А.» прийняла рішення інвестувати в інфраструктуру порту, і з того часу обсяг інвестицій сягнув понад 100 млн доларів США. Окрім того, незважаючи на важку економічну та політичну ситуацію в Україні, в 2014 році АТ «РИСОІЛ С.А.» розпочало будівництво нового зернового терміналу, завдяки якому вантажопотік Іллічівського порту буде збільшений на 15%, додатково буде працевлаштовано понад 200 людей, а також значно збільшаться надходження в місцевий і державний бюджети.

«Сьогодні будівництво перебуває на стадії 50% готовності, проте інвестор зіштовхнувся із перешкодами у встановленні на його користь права земельного сервітуту, яке необхідне для облаштування та обслуговування відповідних інженерних споруд (технологічний трубопровід, інші лінійні комунікації, транспортна галерея), що є неприйнятним з огляду на світову практику з надання необхідних сервітутів для забезпечення рівного доступу до інфраструктури портів», – наголошує народний депутат.

Миколаївський морський торговельний порт: група ОREXIM, яка володіє Миколаївським комбінатом хлібопродуктів, планує побудувати зернову галерею на території порту, яка має з’єднати потужності комбінату з причальною інфраструктурою та розвантажити порт від багатотонного автомобільного транспорту. Від реалізації проекту додаткові надходження до державного бюджету і підприємств Мінінфраструктури становитимуть загалом не менше 272 млн грн.

Як зазначає Іван Мірошніченко, інвестор вклав понад 1 млн грн у виготовлення передпроектної документації та скерував відповідні листи для погодження. Проте керівництво Миколаївської філії Адміністрації морських портів спочатку дало відповідне погодження, а пізніше відкликало його через якісь формальні причини, фактично заблокувавши подальше завершення проектування і саму реалізацію всього інвестпроекту.

«У зв’язку з цим вважаю, що необхідно терміново закінчувати з ганебною практикою, коли держава бере на себе зобов’язання перед інвесторами, у тому числі й іноземними, а в результаті не дотримується їх або ж, що гірше, державними органами чи підприємствами створюються перешкоди для виконання цих зобов’язань.

Тому, аби підтримати такі важливі для України проекти, я звернувся до Прем’єр-міністра, керівників профільного міністерства та підприємств із проханням звернути увагу на наведені факти можливого перешкоджання реалізації інвестиційних проектів та вжити усіх заходів для розв’язання усіх проблемних питань», – підсумовує Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини