Музей на Поштовій: комісія Київради одностайно підтримала проект «Самопомочі»

Постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування одностайно підтримала проект рішення про створення музею археології та історії Києва замість підземного торгового центру на Поштовій площі.

Члени комісії підтримали ініціативу столичної «Самопомочі», що передбачає ініціювання припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі ТОВ «Хенсфорд-Україна» та прийняття об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності Києва.

«Компроміс з так званим інвестором – ганебна ідея. На наш погляд, компроміс з інвестором призведе до того, що під музей виділять 100-200 метрів, і він стане, пробачте, «філіальчиком» музею історії Києва. Якусь частину артефактів розмістять під склом, і це вкотре нагадуватиме, що у нас є традиція ігнорувати історію столиці і країни. Ми вважаємо, що місто повинне бути власником цього музею, місто має бути інвестором в цьому проекті. Якщо столиця буде мати волю, знайдуться інвестори, які допоможуть зробити нам повноцінний музей», – зазначив автор проекту рішення, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський.

Проектом рішення також пропонується передача об’єкту у постійне користування Музею історії міста Києва, а також укладання угоди з Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт і проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею.

Читайте також: ПОШТОВА ПЛОЩА: ВРЯТУВАТИ СВОЮ ІСТОРІЮ ЧИ ПРОДАТИ В ТРЦ – БЛОГ ЮРИСТІВ СТОЛИЧНОЇ «САМОПОМОЧІ»

Додамо, комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування – третя поспіль комісія Київради, яка підтримала проект рішення. Раніше, 19 грудня 2017 року, документ ПІДТРИМАЛИ ЧЛЕНИ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, туризму та інформаційної політики, а 26 грудня «за» ініціативу ОДНОГОЛОСНО ПРОГОЛОСУВАЛА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ВЛАСНОСТІ. Розгляд питання створення музею на Поштовій може бути розглянуто вже не найближчому пленарному засіданні Київради.

Нагадаємо, починаючи з 2015 року на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Наразі їх доля (як і продовження археологічних робіт) повністю залежить від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна». Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій. Зокрема, вони зібрали понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі». Ідея створення музею також показала високий результат в рамках голосування «Громадського бюджету» – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини