«Монетизацію субсидій в першу чергу потрібно здійснити для ОСББ та ЖБК», – Альона Бабак

На думку народного депутата «Обєднання «Самопоміч», заступника голови парламентського комітету з питань ЖКГ Альони Бабак, Уряд України протягом тривалого часу не вирішує питання заборгованості відшкодування субсидій та пільг.

Голови ОСББ та ЖБК масово звертаються з цією спільною для всіх проблемою до Кабінету Міністрів України, Комітету ВР з житлово-комунального господарства, до депутатів Об’єднання «Самопоміч».

«Звернення надходять з Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Сумської, Запорізької та інших областей. Станом на листопад 2016 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 6,4 млн. українських сімей із загальної передбачуваної кількості 8,5 млн. сімей», – зазначає Альона Бабак.

До прикладу, Львівська асоціація ОСББ «Оберіг». Голова цієї асоціації Стефанія Климко, яка працює в цій сфері вже 9 років розповіла, що протягом минулого року відшкодування пільг та субсидій для ОСББ жодного місяця не виплачувалось в повному обсязі.

«До того ж сума відшкодування щоразу змінювалась: виплачували то 65%, то 30%, а бувало, що лиш 10%. В наших ОСББ близько 70% мешканців є субсидіантами, а заборгованість із відшкодування субсидій та пільг станом на січень 2017 року становить: ОСББ «Стрийська 75» – 45 141 грн., «Стрийська 93» – 17 806 грн., «Стрийська 99» – 14 507 грн., «Стрийська 87А» – 11 376 грн, «Стрийська 91» – 10 827 грн., «Стрийська 89»- 9 277 грн. та «Стрийська 87» – 8 063 грн», – зазначає Стефанія Климко.

Відповідно до інформації, яку надали у зверненнях до народного депутата Альони Бабак, аналогічна ситуація склалася в ОСББ «Вікторія-56» в Кам’янці-Подільському.

Станом на січень 2017 року заборгованість із відшкодування пільг та субсидій для цього ОСББ сягає 166 220 грн., а із 136 квартир в будинку 76 квартир отримують субсидію, і 16 квартир – пільги. Окрім того, в Кам’янці-Подільсокому в одному із діючих ОСББ, що має дахову котельню, заборгованість становить 145 000 грн. Ситуація в Тернополі не краща – відшкодування пільг та субсидій немає з жовтня 2016 року.

Наведемо також приклад ситуації, що склалася в ОСББ «Стрийська 99» у Львові. У грудні 2016 року їм централізовано було перераховано 20 тис. грн. на Обленерго, а місячне нарахування за спожиту електроенергію складає 6-6,5 тис. грн.

«Таким чином, відділ соцзахисту здійснив авансову проплату монополісту на три місяці наперед. В той же час, в ОСББ не залишилось грошей, щоб розрахуватися за грудень з компаніями, які обслуговують ліфти, вивозять тверді побутові відходи, прибирають будинок і прибудинкову територію, надають бухгалтерські послуги, оскільки кошти, які мали бути відшкодовані соцзахистом «живими грішми» на рахунок ОСББ, пішли на рахунок монополіста авансовим платежем», – додає Альона Бабак.

Народний депутат наголошує, що ця проблема потребує негайного вирішення на загальнодержавному рівні, оскільки переростає в глобальну. Так, потрібно невідкладно провести монетизацію субсидій та пільг і перейти до системи грошових виплат, в першу чергу для ОСББ та ЖБК. Сьогодні, з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати до 3200 грн., всі ОСББ змушені переглянути розміри внесків на утримання будинків та підвищити їх. Відповідно, розмір відшкодування субсидії збільшується, і люди стають ще більш залежними від вчасного відшкодування Урядом субсидій та пільг.

Об’єднання «Самопоміч» неодноразово зверталось до Уряду України з пропозиціями щодо монетизації пільг та субсидій. Окрім того поправкою народного депутата України Альони Бабак до законопроекту № 5273 (на сьогодні це Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 р.) на Кабінет Міністрів України було покладено завдання у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити розрахунки пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, їх виплату у грошовій формі. Отже, існують всі правові підстави для Уряду здійснити монетизацію пільг та субсидій.

Таким чином, Об’єднання «Самопоміч» наполягає на необхідності прийняття такого рішення, що надало б  можливість людям отримувати ці кошти на власні рахунки і використати для оплати послуг та впровадження заходів з енергоефективності у своїх домівках.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини