Молотком по самобуду: чому і навіщо голодує мер Золочева Ігор Гриньків?

Уже дев’ятий день голодує мер Золочева Ігор Гриньків – п’є лише воду. Сьогодні у нього низький рівень цукру і нестабільний тиск, проте він продовжує акцію протесту.

Своїм голодуванням він протестує проти незаконного будівництва у центрі міста. Кабінет міського голови він переніс у намет, де проводить робочі наради та зустрічі з мешканцями.

Там же і кілька тисяч підписів назбирали мешканці проти незаконної забудови в центрі Золочева.

Чому міський голова вдався до голодування?

Ще у 2016 році частину центральної площі міста – на площі Вічевій біля кінотеатру – захопив місцевий підприємець Ігор Бартків та через суди домігся права власності на землю.

Міськрада увесь цей час бореться за повернення ділянки, однак на боротьбу громади за свої права центральна влада не зважає.

У коментарі «Радіо Свобода» Ігор Гриньків розповів, що Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гулкевич незаконно, без відома Золочівської громади, зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) передати у приватну власність земельну ділянку у центрі міста підприємцю Ігорю Бартківу:

«Суддя проводила засідання, не викликавши представників Золочівської міськради. Ми подали апеляцію. І Львівський адміністративний апеляційний суд скасував всі незаконні рішення, але підприємець перепродав ділянку іншій особі, і зараз триває самовільне будівництво».

Яка реагує на протест центральна влада в Києві та її представники на місцях?

Районне керівництво звинуватило мера у розпалюванні ворожнечі. Голова Золочівської районної ради Олег Банах та голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський звернулися в прокуратуру, СБУ та поліцію: просять у зверненні «не допустити нагнітання суспільно-політичної ситуації в нашому районі».

А сам місцевий підприємець Ігор Бартків, не вірить у голодування і пропонує «поставити ваги, щоб зважувати щодня».

Також ніхто з представників центральної не цікавився ані станом справ із незаконною забудовою, ані самопочуттям мера Золочева за ті 9 днів, які він голодує.

Хто підтримує Ігоря Гриньківа?

До намету міського голови приходять містяни. Прихильники його позиції вже назбирали кілька тисяч підписів проти незаконного будівництва.

Поруч із наметом – молотки. Ними мешканці та міський голова стукають по будівлі, нагадуючи таким чином про незаконну забудову.

На Віче у неділю, 20 травня, приїжджав Олег Березюк, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч», який минулоріч із колегами також рік вдавався до голодування через сміттєву блокаду Львова:

«Найвища посадова особа громади, обрана містянами, голодує. Її життя під загрозою. Але жодна центральна влада чи її представники на місцях на це не реагують. Чому? Тому що немає поваги в державних інституціях до прав, які надані людині – життя, свобода, власність, гідність.

Що це за конфлікт? Це не конфлікт через споруду. Вона буде знесена, якщо громада цього захоче. Це не конфлікт через підприємця. Це – наступ на місцеве самоврядування. І громади мусять ставати на свій захист.

У цьому конфлікті народжується влада магдебурзького права. Людина, яка живе у місті і обирає свою владу – вона є джерелом своєї влади і стоїть тут. А не сидить в обласному центрі, чи в Києві.

Тут, як і у Львові під час сміттєвої блокади, в Миколаєві, коли усунули міського голову Сєнкевича – це фронти відбудови справжньої якісної країни».

Що далі?

Наразі громада перемагає. 18 травня Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала заборону на будівництво на центральній площі Золочева.

А завтра, 23 травня, відбудеться судове засідання щодо незаконно захопленої земельної ділянки.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини