Місцеві ради можуть самостійно встановлювати пільги на оплату податку з нерухомості, – Острікова

Місцеві ради можуть самостійно встановлювати пільги на оплату податку з нерухомості для окремих верств громадян. Це допоможе адаптувати його до реалій регіону. Про це повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

«Довкола податку на нерухоме майно вже з’явилося чимало міфів, тому треба чітко розуміти, як саме його нараховуватимуть», – констатувала депутат.Вона наголосила, що податок сплачується лише з площі, що перевищує 60 кв м для квартир та 120 кв м для будинків: «Тобто власник квартири площею, наприклад, 90 кв м платитиме податок із 30 кв м, а не всієї площі житла. Якщо ж співвласників нерухомості кілька – податок буде розподілятися між ними, залежно від розміру частки кожного з них», – пояснила депутат.

Також вона повідомила, що місцеві ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги з податку на житлову нерухомість для фізичних осіб, залежно від їхнього рівня доходів і майнового стану.

«Місцеві органи влади визначатимуть ставку податку, але вона не може перевищувати 2% мінімальної заробітної плати на рік, тобто ставка на 2015 рік становитиме приблизно 24,36 грн. Крім того, за рішенням місцевих рад, ставку може бути встановлено на нульовому рівні», – наголосила вона.

Громадяни сплачуватимуть цей податок після отримання відповідних платіжних квитанцій від органів фіскальної служби.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка