Мірошниченко: «Рейдерські методи не змінюються, бо рейдери залишаються непокараними»

Народний депутат, член фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» наголошує, що слід терміново і безповоротно змінювати методи боротьби з рейдерством. Вже зараз представники політсили, працюючи в організації «Бізнес-Варта», дуже багато часу витрачають на захист бізнесу.

Юристи «Самопомочі» фізично не можуть повернутися до Києва, тому що постійно виїжджають на місця, де відбуваються рейдерські атаки. У період збору врожаю активізувалось дуже багато конфліктів із земельних питань.

Народний депутат розповідає: «Де земля знаходиться в оренді, підписуються подвійні договори оренди, псевдопродаж урожаю продукції. За минулий тиждень – три випадки. Також продовжуються пограбування фермерiв та бiзнесу за рахунок змiни власникiв за пiдробленими документами. Чорнi нотарiуси та реєстратори процвiтають»!

Однак рейдерів мало виявити – треба ще й покарати. І тут дивний спротив влади як на місцях, так і в столиці.

Іван Мірошниченко наголошує: «Наші звернення та контакти з обласним керівництвом МВС та в Києві на сьогоднішній день ні до чого не призвели. Маємо лише обіцянки, а у підсумку – фізично охороняють рейдерів, блокують техніку фермерів».

А подолати проблему рейдерства можна. Завдяки ініціативі народних депутатів від «Самопомочі» з’явилася Міжвідомча Антирейдерська комісія під головуванням Першого віце-прем‘єр-міністра України Степана Кубіва. Це орган, що об’єднує керівників всіх відомств та гілок влади, до чиєї компетенції входять питання захоплення майна та бізнесу. Іван Мірошниченко підкреслює: «Комісія стала важливим інструментом боротьби з рейдерством та захисту бізнесу і економіки від рейдерів, недобросовісних чиновників та силовиків. Робота Комісії за рахунок публічності запобігла десяткам атак рейдерів на бізнес. Страх бути публічно покараними та показаними як рейдер та бандит, думаю, багатьох зупинив».

Головна проблема роботи Комісії – це низька ефективність реальних дій щодо допомоги постраждалим. Для цього вирішили звернутись до Степана Кубіва з проханням створити постійно діючі мобільні групи, які б підвищили результативність роботи Комісії.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини