Мірошніченко: «Влада забирає у підприємців бажання жити і інвестувати в цій країні»

Портові оператори заявляють Президенту, прем’єру, всім силовикам, що вони більше не будуть миритися з тиском на бізнес, зі свавіллям, коли без підстав, незаконним способом блокують роботу і наносять мільйонні збитки. 
 
Депутат «Самопомочі» Іван Мірошніченко наголошує: «Це компанії, які вклали вже понад 2 мільярди доларів в активи нашої держави. І вони мають бажання в умовах сьогоднішніх реалій вкладати близько 500 мільйонів у розвиток. Це коли країна потребує інвестицій і до нас мало хто приходить».
 
Але влада цих інвестицій не просто не цінує, а варварськими методами забирає те, що є.
 
«Силовики в нас продовжують заходити у вікна, а не двері. А ці компанії всі репутаційні, в них є процедури, стандарти, які визнані в світі, а у нас чомусь ні. Вони спокійно відкривають двері силовикам і готові співпрацювати, надавати документи. А нашим більше подобається зайти у вікна, поламати все, маски-шоу зробити, заблокувати роботу».

Конкретний приклад – термінал Risoil, який блокувався близько тижня слідчими Генпрокуратури. Йому нанесли 23 мільйони гривень збитків, чотири судна стояли на простої, сімсот вагонів стояли невивантаженими, нанесли репутаційні збитки, і ніхто за це не відповідає. Слідчий Генеральної прокуратури Терещенко це все зробив просто за своїм листом. Не за рішенням суду, не накладаючи арешти, навіть не за постановою слідчого. Він просто приїхав, написав листа на митницю, в ДФС і заборонив відвантажувати судна своїми незаконними діями. І ніякої відповідальності людина не несе. Мало того, вони ще й зробили спробу вивезти незаконним способом зерно, на яке вони ж наклали арешт. І нікого не покарали за це.

Та й саме покарання важко уявити, каже Іван Мірошніченко: «Як оцінити те, що в людей забрали стратегію, забрали бажання жити в цій країні і інвестувати.  Як це оцінити? Простій кораблів можна оцінити, простій вагонів можна – а репутацію як оцінити?»

Підприємці  кажуть: нам краще не стало. Силовики і влада – зупиніться. Підприємці показали, що вони разом, показали, скільки такі дії згори коштують для країни. Інвестиції просто припиняться.

Мірошніченко підсумовує: «Якщо експортні термінали країни зупиняться, курс долара до гривні ми почнемо ловити на рівні під 40 або за 40. А що буде після цього, можна спрогнозувати».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини