Мірошніченко: «Ситуація з ринком землі нагадує хворобу, про яку всі знають, але бояться йти до лікаря»

Мораторій на продаж землі, на жаль, слід продовжити ще на рік, оскільки ринку землі так і не було створено, констатує депутат «Самопомочі», член Комітету з аграрної політики, Іван Мірошніченко.

«Ми втратили наш шанс і можливість зробити історичне рішення, пов’язане з ринком землі. І, на жаль, ми вже, мабуть, не встигнемо цього зробити. Протягом 4-х років ми тут обговорювали це питання і були здатні ухвалити всі необхідні рішення. Але маю констатувати, що нам це не вдасться».

Іван Мірошніченко також звернув увагу, що дуже часто спекулюють тим, що нібито фермери не хочуть ринку землі.

«Це неправда. Якщо ми запитуємо фермера, чи Ви за ринок землі, 70% скаже «ні». Але якщо тим самим фермерам ви поставите запитання, чи ви хочете передати землю у спадщину дітям, вони скажуть так, ми хочемо. Ми працюємо на цій землі 20 років і ми хочемо нею володіти. Але як же ми зможемо структурувати це? Як передати вам землю у спадщину, якщо немає ринку?»

Насправді у фермерів два страхи перед ринком землі: де взяти гроші, коли буде ринок? І як захистити свої права, щоб в мене не «рейданули» і не вкрали? І, на жаль, ані парламент, ані його Комітет з аграрної політики не зробили нічого, щоб ці страхи усунути.

«Ми вчетверте продовжуємо цей мораторії на продаж землі, а існує він вже 18 років. Давайте визнаємо, що ми живемо в антилогічному задзеркаллі, яке ми самі створили для ринку, для економіки, для людей. Ми продовжуємо те, що самі критикуємо. Ми кажемо, що в селі все погано – і це правда – і ми продовжуємо мораторій, який до цього призвів, не пропонуючи нічого нового».

А вже понад мільйон людей, власників землі, померло. Щороку 80 тисяч людей помирає, не скориставшись своїми правами.

Ситуація з ринком землі, на думку Мірошніченка, нагадує хворобу, про яку всі знають, але бояться йти до лікаря.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини