Мірошніченко: «Рейдерство – національна проблема. І бізнес гуртується, щоб їй протистояти»

«Наша мрія – об‘єднатися. Якщо ми зможемо об’єднати першу і другу лігу бізнесу (середній і потужний неолігархічний бізнес), ми переможемо», – заявив депутат «Самопомочі» Іван Мірошніченко під час Антирейдерського форуму «Бізнес проти знищення держави».

Мірошніченко пояснює:
«План наших дій наступний – формуємо окремі палати (агропромислова, ІТ, транспортна, логістична, портів, фінансово-промислова) в рамках одної організації. І найближчим часом будемо скликати лідерів процесу сідати за стіл і мати досить відверту розмову. Інакше ми не виживимо».

«Бізнес, який сам себе створив, потужний, але роз’єднаний. І в цьому велика проблема», – пояснює Мірошніченко. «Статистика, на жаль, тільки погіршується. Якщо за минулий рік, за офіційними даними ГПУ, було десь 800 випадків незаконного поглинання або рейдерства, то тільки за півроку 2018 – вже 652 таких випадки.

Тенденція дуже негативна всупереч тому, що всі ми робимо: що бізнес захищається, що ми змінюємо законодавство, що декларується силовими структурами, що є покращення. Насправді покращення немає. І це національна проблема», – констатує Іван Мірошніченко.  

«З одного боку, законодавчо щось робиться. Ці законопроекти всі знають – «Маски-шоу-стоп» і інші антирейдерські закони, – каже Мірошніченко. – З іншого, попри закони, силові структури як входили через вікна, а не через двері, так і входять, коли хочуть. Силовики ламають двері, вікна сейфи, 5-7 годин тримають людей на обшуках. Закони не виконуються».

Все це відбувається через тотальну безкарність, зазначає Іван Мірошніченко. «Якби керівники силових відомств на місцях почали дотримуватися закону, а в них законів достатньо, щоб виконати свої функції, була б інша ситуація. Але якщо вони на боці зла, то вони знаходять аргументи і працюють як хочуть».

«Ми маємо не боятися і бути об’єднаними, тоді ми зможемо не просто впливати, ми зможемо змінювати. Наш голос буде в рази сильніший, ніж голос 10-12 людей з вищої ліги крупного бізнесу. А перша і друга ліги, які сьогодні на 60% представляють індустрію економіки, якщо ми об’єднаємось, це буде непереможна історія. В нас попереду 2019 рік, два етапи виборів. І найгірше, що може бути –  те, що  знову зміни в країні пройдуть без участі людей, які  насправді тримають цю країну,  створюють робочі місця і залучають інвестиції. Розумні, гарні, все знаємо, багато дискутуємо, але мало діємо».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини