Мірошніченко: «Бюрократична державна машина наносить мільйонні збитки економіці»

Морський бізнес в Україні б’є на сполох. Про це під час конференції «Ні – корупції на морському транспорті» заявив народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко.

За словами парламентаря, бюрократична державна машина, чиї регуляційні функції ще нещодавно було обмежено, нині бере реванш та своїми часто протиправними діями наносить мільйонні збитки підприємцям та економіці країни.

Серед найбільш поширених порушень – створення чиновниками штучних бар’єрів для підприємців, побори з бізнесу, вимоги хабарів, перевірки вантажів з численними порушеннями, передання «дружнім» компаніям буксирів, подвійна капітанія у портах, корупція при видачі паспортів морякам.

Крім того, постійні інвестиційні війни у портах. Іван Мірошніченко деталізує: «Будь-який колишній чиновник якогось міністерства чи Адміністрації морських портів, який пов’язаний з владою через депутатів чи через кураторів у владі, чомусь вважає за потрібне привласнити декілька причалів, складів та зупиняти інвестиції на сотні мільйонів доларів».

Ще одна проблема – відсутність чітко вибудуваної вертикалі управління портами, адже багатьма з них керують виконуючі обов’язки керівників.

Аби численні порушення прав підприємців у портах не залишилися безкарними, наразі представники «Самопомочі» готують депутатські звернення до керівництва держави, мета яких – зупинити свавілля у портах.

Підсумовуючи, Іван Мірошніченко акцентує, що через великі ризики низка інвесторів з різних куточків світу боїться інвестувати в Україну. Парламентар резюмує: «Інтерес до України колосальний, але ризики все ще існують, ми непередбачувані».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини