Міноборони проігнорувало звіт «Самопомочі» 2016 про розкрадання в армії

«Реакція влади на скандал з «Укроборонпромом» дуже нервова. У Європі наслідком такого скандалу було б не відсторонення, а відставка. Західні стандарти – це коли чиновник подає у відставку, навіть коли є підозра у його доброчесності», – коментує відсторонення від посади заступника секретаря РНБО Гладковського депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович.

І наголошує – те, що показали журналісти Bihus-info, лише крапля в морі:

«Ця інформація дуже скандальна і повинна отримати своє логічне пояснення внаслідок роботи відповідних органів слідства, але вона є дуже точкова. Це маленька краплинка. Так, там йде мова про чималі кошти, і це розслідування буде мати наслідки і для президентської виборчої кампанії, тому що згадується завод «Ленінська кузня», який має відношення до чинного Президента України».  «Самопоміч» ще у 2016 році робила звіт у сфері безпеки і оборони за результатами парламентського контролю. Депутати політсили проїхали всю лінію зіткнення і спілкувались з військовими, відвідували військові частини. І те, що вони побачили, дуже серйозно контрастувало з тими позитивними реляціями, які ми часто чуємо від багатьох високопосадовців».

Цей звіт на 51 сторінку. Він стосується комплектації військових, питання військової техніки, шпиталю-привиду, який подаровано американською армією і який коштує великі гроші, і щодо нелетального озброєння, транспортних засобів і інших речей.

Сидорович зауважив: «І цей звіт, ми його не заховали, ми передали його Міністерству оборони, яке би мало відрубувати ті руки, які розкрадають і наживаються на війні. Але поки що ми не побачили якихось відрубаних рук. Ми проводили відповідну прес-конференцію, на якій оприлюднювали всі ці факти. Об‘єктивно видно, що корупція в українській армії є, і заперечувати цей факт смішно».

Щодо подальшого розвитку подій довкола кейсу Гладковського, Сидорович наполягає на звіті військової прокуратури у парламенті.

«Якщо є висновки військової прокуратури, отже найближчим часом, саме цього тижня прокуратура має прийти і прозвітувати парламенту і українському народу, що було розслідувано, що було спростовано. Бо якщо справа була відкрита, порушене кримінальне провадження, а потім закрите за відсутністю складу злочину, отже, мали бути проведені відповідні слідчі дії. Якщо справа не закрита, слідство має доповісти, на якому воно етапі».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини