
«Реакція влади на скандал з «Укроборонпромом» дуже нервова. У Європі наслідком такого скандалу було б не відсторонення, а відставка. Західні стандарти – це коли чиновник подає у відставку, навіть коли є підозра у його доброчесності», – коментує відсторонення від посади заступника секретаря РНБО Гладковського депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович.
І наголошує – те, що показали журналісти Bihus-info, лише крапля в морі:
«Ця інформація дуже скандальна і повинна отримати своє логічне пояснення внаслідок роботи відповідних органів слідства, але вона є дуже точкова. Це маленька краплинка. Так, там йде мова про чималі кошти, і це розслідування буде мати наслідки і для президентської виборчої кампанії, тому що згадується завод «Ленінська кузня», який має відношення до чинного Президента України». «Самопоміч» ще у 2016 році робила звіт у сфері безпеки і оборони за результатами парламентського контролю. Депутати політсили проїхали всю лінію зіткнення і спілкувались з військовими, відвідували військові частини. І те, що вони побачили, дуже серйозно контрастувало з тими позитивними реляціями, які ми часто чуємо від багатьох високопосадовців».
Цей звіт на 51 сторінку. Він стосується комплектації військових, питання військової техніки, шпиталю-привиду, який подаровано американською армією і який коштує великі гроші, і щодо нелетального озброєння, транспортних засобів і інших речей.
Сидорович зауважив: «І цей звіт, ми його не заховали, ми передали його Міністерству оборони, яке би мало відрубувати ті руки, які розкрадають і наживаються на війні. Але поки що ми не побачили якихось відрубаних рук. Ми проводили відповідну прес-конференцію, на якій оприлюднювали всі ці факти. Об‘єктивно видно, що корупція в українській армії є, і заперечувати цей факт смішно».
Щодо подальшого розвитку подій довкола кейсу Гладковського, Сидорович наполягає на звіті військової прокуратури у парламенті.
«Якщо є висновки військової прокуратури, отже найближчим часом, саме цього тижня прокуратура має прийти і прозвітувати парламенту і українському народу, що було розслідувано, що було спростовано. Бо якщо справа була відкрита, порушене кримінальне провадження, а потім закрите за відсутністю складу злочину, отже, мали бути проведені відповідні слідчі дії. Якщо справа не закрита, слідство має доповісти, на якому воно етапі».
