Міністр у справах ветеранів: «Буду максимально підтримувати, щоб досвід Львова поширювався іншими областями»

Львівський досвід роботи з учасниками бойових дій сподобався новопризначеній міністру у справах ветеранів Ірині Фріз. Разом з мером Львова Андрієм Садовим вона оглянула міський центр надання послуг учасникам бойових дій. І запропонувала поширити приклад Львова на інші міста та області України.

У Львові кожен, хто повернувся з війни на Сході, отримує по 100 тис грн матеріальної допомоги. Тим, хто у найбільш скрутних умовах – місто дає безкоштовне житло. І вже понад два роки у Львові працює спеціалізований центр, де ветерани можуть отримати юридичні та психологічні консультації, відчути підтримку та допомогу. На думку Андрія Садового, таку практику вже давно мали поширити в інші міста на державному рівні.

«Має бути один стандарт, одні правила гри — щоб не було відчуття, що хтось кращий, а хтось гірший. Тому дуже важливо, щоб цей досвід роботи був по всій Україні», — акцентував мер Львова Андрій Садовий.

Сучасний і потрібний – так Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій охарактеризувала міністр. І додала, що за такий зразком потрібно організовувати роботу з ветеранами в інших містах і областях України.

«Цей центр сучасний. Він виконує функцію, яка необхідна нашим ветеранам. Тут можна отримати юридичні та психологічні консультації, отримати корисні знання. Подібний досвід має вже Київ, Житомир, Миколаїв, де ветеранські організації роблять середовище – у Львові такий центр створено на рівні міста. Максимально буду підтримувати, щоб цей досвід мав можливість поширюватися іншими областями. Так ми зможемо створити для ветеранів комфортне середовище, де можна вирішити питання, які стоять перед ними», — сказала Ірина Фріз, міністр у справах ветеранів України.

Довідка:
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій діє у Львові з травня 2016 року. Надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги бійцям та їхнім сім’ям. Допомагає у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр приймає документи на міські програми соціального захисту бійців АТО та членів їхніх сімей.

У місті працює чимало програм соціальної підтримки бійців АТО / ООС та їхніх рідних. Зокрема, в рамках двох міських програм, цьогоріч місто надало матеріальних допомог, виплат та компенсацій бійцям та їхнім рідним на суму понад 94 млн. грн. Загалом за час дії цих програм — з 2015 року, Львів скерував на соціальну підтримку бійців понад 240 млн. грн.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини