Міністерства і відомства повинні реалізовувати заходи з безпеки дорожнього руху в першу чергу, – Діденко

Сьогодні народні депутати ухвалили законопроект щодо запобігання смертності на дорогах.

Як наголосив народний депутат «Обєднання «Самопоміч» Ігор Діденко, станом на сьогодні Україна вперше за часів незалежності має три дуже важливих документи, спрямовані на зменшення смертності на дорогах – це державна стратегія безпеки дорожнього руху, план заходів та державна програма. Однак, рішення багатьох проблем затримується через невирішення багатьох питань на рівні міністерств та відомств.

“Ми задекларували зменшення смертності внаслідок ДТП на 30% і дали Уряду настанови, що робити. Дуже часто ми зустрічаємось і обговорюємо проблеми, але потім, на жаль, ці документи і далі лежать. Наприклад, у державній програмі передбачено обладнання 324 поліцейських автомобілів для контролю швидкості на дорогах, запуск автоматичної фотофіксації порушень швидкісного режиму (на сьогодні 40% громадян гине саме через перевищення швидкості в населених пунктах), і все це затримується через відсутність оперативного реагування з боку чиновників.

Окрім того, дуже важливо також працювати з регіонами — у Європі, наприклад, є 500 міст із нульовим рівнем смертності у ДТП. Тому, на мою думку, потрібно затверджувати програми безпеки дорожнього руху у містах, які включатимуть також інфраструктурні рішення. Бо ми дали сьогодні кошти на фінансування доріг обласним адміністраціям, проте відсутній чіткий механізм відповідальності. А міста і області, так само як і уряд, відповідають за безпеку дорожнього руху”, – наголосив народний депутат.

Ігор Діденко додає, що у парламенті зареєстрований законопроект 7286, який регулює відносини поліцейського і водія та дасть, зокрема, механізм контролю за станом сп’яніння.

“Ми як парламентарі повинні допомагати уряду і вносити зміни до законів про безпеку дорожнього руху. Якщо ми швидко це зробимо, то будемо боротися і з п’яними за кермом, і з наслідками ДТП, і не будемо мати 12 випадків смертності на дорогах щодня”, – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини