«Мінфін провалив перший етап монетизації субсидій», – Альона Бабак

Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства прийняв рішення зареєструвати у парламенті постанову про визнання незадовільною роботу міністра фінансів Олександра Данилюка та його заступника Сергія Марченка.

Причина в тому, пояснює народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, що Мінфін загальмував процес адміністрування виплат субсидій у рамках першого етапу монетизації.

«Нині в системі панує справжня криза. З 1 січня набула чинності постанова Кабінету міністрів та наказ Міністерства фінансів, які мали забезпечити перший етап монетизації субсидій на рівні житлово-комунальних підприємств. Тобто, держава мала перераховувати кошти, які вона винна людям за субсидії, на рахунки комунальних підприємств, оплачуючи таким чином комунальні послуги окремих сімей.

Однак повноцінно система не запрацювала. По-перше, рішення, відповідно до якого мало працювати казначейство, набуло чинності лише в середині січня, коли по всій Україні нарахування вже мали відбуватися. Це заблокувало роботу всіх казначейських служб, а в повному колапсі опинилися водоканали, підприємства з теплопостачання, компанії з управління житлом, компанії, що займаються побутовими відходами», – акцентує народний депутат.

«Очевидно, – припускає Альона Бабак, – ми зіштовхнемося з тим, що понад 6 мільйонів людей повинні будуть заплатити зі своїх кишень, наприклад, за утримання своїх будинків, управління ними. Адже ОСББ не будуть адмініструвати виплати субсидій та виставлятимуть людям повну плату. І це при тому, що борги держави за субсидії за попередні періоди вже становлять 22,3 мільярда гривень».

Відтак, вважає Альона Бабак, і її думку одностайно підтримали члени профільного комітету Ради, Міністерство фінансів не відпрацювало належним чином.

Додамо, що міністр фінансів Олександр Данилюк, якого депутати викликали для роз’яснення ситуації, не з’явився на засідання комітету.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини