«Міліметр за міліметром треба будувати українську державність» – підсумки 7-ї сесії парламенту від «Об’єднання «Самопоміч»

У п’ятницю, 19 січня, було закрито 7-му сесію парламенту – за майже п’ять місяців Верховна Рада прийняла 94 рішення. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» за результатами 2017 року стала одним з лідерів рейтингу за кількістю виконаних обіцянок та увійшла до переліку найбільш дисциплінованих політичних сил за показником участі у голосуваннях Ради.

Завдяки поданню важливих правок, роботі в комітетах та робочих групах, а також голосуванню депутатів «Самопомочі» під час 7-ї сесії було прийнято ряд важливих рішень. Детальніше про них.

Освітня реформа (5 вересня)

Серед головних переваг закону «Про освіту» – покрашення ситуації з українською мовою у школах. У разі його повноцінного втілення профільним міністерством, не буде дітей, які, закінчуючи школу, не зможуть розмовляти державною мовою.

Зміни пенсійного законодавства (3 жовтня)

На переконання «Самопомочі», реформою цей закон назвати не можна. Однак, серед позитивних аспектів документа – осучаснення пенсій, яке стосується, за різними розрахунками, від 5,5 до 9 мільйонів людей, а також скасування ганебного податку для працюючих пенсіонерів.

Бій за справжню пенсійну реформу триває, адже у законі прописано збільшення пенсійного віку для окремих категорій людей та не впроваджено другий накопичувальний пенсійний рівень, без якого в майбутніх поколінь не буде гідної пенсії.

Медична реформа (19 жовтня)

Підтримавши реформу медицини, парламент нарешті запустив механізм реалізації 49-ї статті Конституції, яка чітко визначає, що медична допомога має бути безоплатною для всіх українців.
Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», що запускає медичну реформу, по-перше, змінює принципи фінансування медичної допомоги, скасовуючи співоплату з боку громадян, та запроваджуючи принцип «гроші ходять за пацієнтом». По-друге, згідно із законом, на медицину щорічно має виділятися не менше 5% ВВП країни.

Зміни до виборчого законодавства (7 листопада)

Окрім того, парламент підтримав у першому читанні проект нового Виборчого кодексу. Документ передбачає голосування на пропорційній основі за відкритими списками, тобто скасування мажоритарки, яка є розсадником корупції, а також заборону політичної реклами.

Підтримавши новий Виборчий кодекс, депутати вперше за роки незалежності зробили крок до того, аби вибори відбувалися більш прозоро, чесно та справедливо. Однак головний бій попереду, адже документ, що уже викликав бурю емоцій у ряду політиків, очікує на друге читання.

Юридична відповідальність за окупацію – на Росії (18 січня)

Анексований Крим та майже чотири роки протистояння на Донбасі знадобилося Верховній Раді, аби почати реальну роботу над визнанням Росії агресором та окупантом українських територій. При тому, що «Самопоміч» зареєструвала відповідний законопроект та наполягала на його розгляді понад 2,5 року.
Врешті, парламент прийняв президентський проект закону про забезпечення державного суверенітету на окупованих територіях. «Самопоміч» вважає це рішення по-справжньому історичним, адже вперше за декілька століть Україна офіційно визнала Росію агресором і окупантом.

У результаті непростих дискусій, провладній більшості таки не вдалося викинути з документа слово «Росія» і депутатам «Самопомочі» – відстояти перекладання на Росію юридичної відповідальності за шкоду, заподіяну окупацією. Проте закон містить і суттєві ризики – насамперед надання неконституційних повноважень Президенту розпоряджатися армією, а також розділення питань окупації Криму і Донбасу, відсутність чітких дат початку окупації та небезпека відновлення торгівлі із окупованими територіями.

Найцікавіше – попереду

Підсумовуючи результати роботи, керівник фракції «Самопоміч» Олег Березюк зауважує: «Міліметр за міліметром треба будувати українську державність поряд з, напевно, найсильнішим ворогом демократії, який взагалі існує у світі – з російською деспотією».

На новій сесії фракція матиме низку важливих завдань, перше з яких – це відстояти створення незалежного від Адміністрації Президента Антикорупційного суду. Окрім того, важливо прийняти в другому читанні та без сумнівних правок новий Виборчий кодекс. Український бізнес також чекає на чіткі закони, які захистять його від рейдерства та свавілля контролюючих органів, спростять податкове навантаження.

Відстояти справедливі тарифи, контролювати використання бюджету на медицину, освіту та соціальний захист, відбивати чергові спроби олігархічної більшості зламати НАБУ, обравши ручного аудитора від Банкової, захищати ветеранів, які за доброю волею, а не наказом, вийшли захищати країну, і також захищати однодумців – чесних представників «Самопомочі», яким люди довірили управління своїми громадами, однак влада нахабно їх усуває – у сучасних умовах ці виклики перетворюються на щоденну працю і боротьбу.

Тому боротьба триває!

фото: Ян Доброносов

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини