«Міфи про «платні пологи» – це маніпуляція тих, кому вигідно зберегти тіньові потоки», — Сисоєнко

Днями країною поширилася інформація, що з 2019 року планується ввести плату за пологи. Така норма нібито передбачена у законопроекті щодо медичної реформи. Однак народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко чутки розвіює та пояснює: все з точністю до навпаки.

Вона зауважує: «Основною метою законопроекту №6327 є те, що вартість пологів держава має оплачувати, тому пологовому будинку, до якого вирішила звернутись жінка. Так, ні у породіллі, ні у її рідних не має боліти голова, про те, щоб нести пакети куплених в аптеках лікарських засобів, засобів для догляду та подібне».

«Пологи за кошти держави мають стати однією з державних гарантій», – підкреслює Ірина Сисоєнко та нагадує, що практика так званої безоплатної медичної допомоги при пологах, котра нібито є в Україні, насправді не працює. «Хочу побачити хоч одну жінку, яка народила дитину в пологовому будинку і не витратила жодної копійки на лікарські засоби, кращі умови в палаті, не внесла благодійний внесок», – акцентує політик.

Говорячи про можливі причини появи недостовірної інформації щодо реформи, народний депутат припускає, що це пов’язано з тим, що за декілька тижнів парламент має проголосувати №6327.

«Я так розумію, ті, кому вигідно зберегти тіньові потоки від пацієнтів, будуть і надалі поширювати «страшилки» про медицину. Політику будуть на тому спекулювати, адже найлегше нагнати страху і породити недовіру в й без того обуреного суспільства», – підсумовує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини