Межигір’я по-новому: невже символ корупції сам став корупцією?

Після Революції Гідності Межигір‘я – резиденція президента-втікача Януковича – стало туристичною Меккою для гостей України. А безпосередньо для самих українців – символом корупції, тоталітаризму і політичного несмаку.

Ми пам‘ятаємо шок перших відвідувачів, які побачили «Хонку», автопарк, страусів, іконостаси і золотий батон.

Минуло чотири роки, і Межигір‘я шокує знову. Ця величезна резиденція сама стала джерелом корупції. Туди везуть екскурсії, а сам лише вхід до «Хонки» коштує 500 гривень. Окремо слід заплатити за вхід на територію, окремо – до «Хонки», окремо – за оренду велосипеда або гіроскутера. От тільки чеків при оплаті ніхто не видає. Якщо наполягати – дадуть папірець, що сплачені сотні гривень були «благодійним внеском».

У 2014 році, після того, як втік Янукович, Верховна Рада ухвалила постанову про передачу резиденції Межигір‘я з усіма спорудами, з усім майном, з автопарком, зі страусами і золотими батонами в державну власність.  І ці кошти, які зараз збираються з туристів – мають йти в державний бюджет. Проте складається враження, що гроші йдуть повз бюджет до чиєїсь кишені. Бо невідомо хто їх збирає. Як кажуть туристи і гіди, начебто визначили лише одну громадську організацію «НПУ Межигір‘я», яка має ексклюзивне право на проведення екскурсій.

Що це за організація? Очевидно, небідна. Бо якщо порахувати грубо тільки ці 500 грн при вході, за гарної погоди вони приносять півмільйона гривень лише за одні вихідні. І ще питання: а куди подівся золотий батон, де половина автопарку? Страуси поїли? Це кажуть люди.

Для «Самопомочі» принципова така дивна трасформація Межигір‘я з символу перемоги над корупцією на символ новітньої корупції. Депутат політсили Анна Романова просить чиновників пояснити.

По-перше, як реалізовується постанова Ради «Про повернення урядової резиденції «Межигір’я» у державну власність». І хто реально сьогодні є балансоутримувачем території колишньої резиденції, будівель та майна.

По-друге, чому саме громадська організація «НПУ «Межигір’я» має ексклюзивне право на проведення екскурсій, на яких правових підставах, коли і де проводився конкурс? Хто і на яких підставах збирає гроші за вхід у резиденцію та на об’єкти в резиденції. Чому вхід у «Хонку» коштує саме 500 гривень.

По-третє, надати інформацію щодо обсягів та використання коштів, сплачених туристами за вхідний квиток, в тому числі благодійних внесків, в період з 01.03.2014 по 01.10.2018.

Відповідний депутатський запит Анна Романова вже подала.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини