Медичну реформу в парламенті контролюватиме Ірина Сисоєнко

Прийняті закони, навіть найкращі за змістом, можуть не запрацювати, якщо за їх впровадженням не буде відповідного контролю. Про це заявила Ірина Сисоєнко, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, обрана головою створеного за її ініціативою Підкомітету з контролю реалізації медичної реформи.

Завданням Підкомітету є контроль за виконанням Кабміном, Міністерством охорони здоров’я, місцевими адміністраціями та іншими органами виконавчої влади законодавства щодо медичної реформи.

«Я хочу, щоб прогресивні закони, які приймає Верховна Рада, до створення яких ми з колегами доклали багато зусиль, працювали на благо як медиків, так і всіх громадян, що звертаються до лікарень. А це залежить від роботи уряду, особливо від МОЗ», – зазначила Ірина Сисоєнко.

Депутатка наголосила, що Конституція України наділяє народних депутатів як правом законодавчої ініціативи, так і правом конституційного контролю за виконанням вже прийнятих законів.

Серед пріоритетів у роботі Підкомітету з контролю реалізації медичної реформи Ірина Сисоєнко назвала контроль за дотриманням закону № 6327 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та закону про автономізацію медичних закладів: «Щоб ці закони стали реальністю, Міністерству охорони здоров’я необхідно підготувати та ухвалити методику розрахунку вартості медичних послуг, за які буде платити держава, положення про проведення конкурсу на посаду головного лікаря, затвердити клінічні протоколи щодо багатьох нозологій, положення про спостережні ради в лікарнях і багато інших постанов та наказів».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини