Маємо відстоювати справедливий тариф для атомників України

У п’ятницю, 23 листопада НКРЕКП планує розглядати питання формування тарифу ДП “НАЕК “Енергоатом” на 2019 рік.

Нагадаю, проблема тарифоутворення для найбільшого виробника електроенергії в Україні є ключовою. Роками НКРЕКП не враховує пропозиції “Енергоатома” щодо формування тарифу.

Тому у нашого виробника екологічно чистої атомної енергії найнижчі зарплати серед усіх країн, де є атомна генерація. Через низькі зарплати ми втрачаємо висококваліфікованих працівників.

Тому на атомних електростанціях регулярно недофінансовуються програми модернізації.

Тому у ДП “Енергоатом” існує заборгованість за ядерне паливо і ще багато інших проблем, яких на стратегічних підприємствах цивілізованої країни не може існувати апріорі.

Сьогодні тариф “Енергоатома” складає 55,76 коп за кВт. Це у 3,5 рази нижче, ніж тариф компанії ДТЕК Рината Ахметова за брудну енергію його ТЕС. Недоотримані кошти державного “Енергоатома” перетікають Ахметову завдяки злочинній схемі “Роттердам+”. Наразі “Роттердам+” принесла ДТЕК десятки мільярди гривень надприбутків. А Державній компанії – мільярдні збитки.

На наступний рік “Енергоатом” пропонує Регулятору мініально підвищити свій тариф – хоча б до 90,2 коп за кВт. Це удвічі нижче, ніж тариф Ахметова. Але дозволить почати вирішувати найактуальніші проблеми галузі – з оплатою праці і модернізацією виробничих активів. Адже це – запорука безпеки атомної енергетики і гарантія збереження обсягів її роботи як джерела чистої енергії.

Позиція логічна і правильна. І мала б бути підтримана дійсно незалежним Регулятором.

Але українська НКРЕКП не така.

Проект рішення Комісії пропонує у цю п’ятницю встановити тариф “Енергоатому” на наступний рік у 56,19 коп. Тобто “підвищити” менше, ніж на 1%!

Це знущання!

Знущання над атомниками. Знущання над споживачами. Знущання над здоровим глуздом.

Це прямий крок до знищення атомної енергетики і колапсу енергосистеми України. І кожен зі споживачів заплатить при цьому підвищену ціну за електроенергію.

Буду намагатись прийти на засідання 23 листопада в НКРЕКП. Ми маємо відстоювати справедливий тариф для атомників України. Адже сьогодні інтереси атомників – це інтереси кожного українського споживача електричної енергії.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12925 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті