«Масштабні соціальні програми допомоги українцям напередодні виборів – це підкуп з боку влади», – Роман Семенуха

Впродовж останніх кількох тижнів уряд за ініціативи Президента розпочав масштабну кампанію щодо нібито покращення життя для кількох мільйонів соціально вразливих категорій українців. Монетизація субсидій, одноразова індексація пенсій, доплати багатодітним родинам, житло для сиріт, муніципальні няні тощо.

«Здається, турботою влади огорнуті всі, кому так потрібна підтримка держави. Хороші ідеї. Питання в тому, чому вони втілюються у виборчий період і чи є на них реальний ресурс?» – ставить нериторичне запитання народний депутат Роман
Семенуха.

«Монетизація субсидій – це правильна ідея, «Самопоміч» підтримувала її, але чому це робиться тільки зараз, а не з 2015-го року? – продовжує Семенуха.- Фактично це просто підкуп, адже насправді програма субсидій згортається: кількість отримувачів за рік скоротилась майже на третину, хоча тих, хто звернувся за допомогою, стало на 55% більше. Розмір субсидій зменшився на 21%. Загальна сума фінансування субсидій за рік  скоротилась на 13 млрд грн».

Про неспроможність сплачувати за підвищеними тарифами свідчить зростання боргу населення за житлово-комунальні послуги. За 4 місяці він зріс з 38,2 до 62,6 млрд грн.

Електорат, у підтримці якого зацікавлена влада – пенсіонери. Саме тому,  на думку депутата,  у виборчий період будуть здійснюватися одноразові доплати  за непроведену індексацію пенсій попередніх років.

«Підвищення пенсій – необхідний крок, але воно має відбуватись не у вигляді подачок, а системно, за наявності ресурсу, – зазначив Роман Семенуха. – А ресурсу немає: гроші від розмитнення авто на єврономерах закінчаться після роздачі одноразових виплат, а кількість застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ, за останні три місяці 2018 року зменшилась  майже на 60 тисяч осіб».

Допомога молоді – ще одна декларація. На кредитування житла молодим  сім’ям –  у трьох програмах уряд передбачив трохи більше як 100 мільйонів гривень.

Підтримка дітей-сиріт – фікція, про що свідчить звіт Рахункової палати. Кожна п’ята квартира, яку купують, непридатна для проживання в ній.

«Одноразові подачки не мають нічого спільного зі справжніми структурними реформами. Замість  того, щоб українцям через 5 років після Революції Гідності дати справжні економічні і соціальні свободи, уряд займається банальним підкупом людей.  І робить це, щоб за будь-яку ціну переобратися у владі. Вихід в українців є: прийти 31 березня на вибори і мирним конституційним способом зробити свій вибір. Партія «Об’єднання «Самопоміч» і Андрій Садовий свій моральний вибір зробили. Тому закликаємо прийти українців на дільниці  і дати шанс майбутнім поколінням», – підсумував народний депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини