«Майже через рік після обвинувачень Насірова таки звільнили», – Андрій Журжій

Сьогодні уряд звільнив відстороненого керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова із посади.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій, майже рік пройшов із моменту, як пану Насірову були висунуті звинувачення, в тому числі детективами НАБУ було встановлено те, що він має громадянство Великої Британії.

«Нами були подані позови, в тому числі до міністра фінансів, що уряд бездіє в питанні звільнення Насірова. І два тижні тому Олександр Данилюк таки вніс подання на звільнення керівника ДФС, а комісія підтвердила порушення закону про державну службу: Насіров, маючи іноземне громадянство, не має права обіймати цю посаду», – зазначає народний депутат.

Нагадаємо, детективи НАБУ затримали Романа Насірова 2 березня 2017 року за обвинуваченнями у завданні державі збитків на суму 2 мільярди гривень. Він, за версією слідства, надав безпідставні податкові розстрочки підприємствам депутата Верховної Ради Олександра Онищенка.

Сьогоднішнє рішення Кабінету Міністрів, на переконання Андрія Журжія, має сприяти притягненню Романа Насірова до кримінальної відповідальності: «Думаю, таким чином він втратить певний вплив, який мав незалежно від того, що він був відсторонений від виконання обов’язків».

Як пояснює народний депутат, пан Насіров намагається через ряд ініційованих ним судових позовів до ДФС встановити факти, які б дозволили йому уникнути кримінальної відповідальності.

«Уже навіть є рішення адміністративного суду першої інстанції, який встановив, що Насіров не мав можливості діяти іншим способом, ніж він діяв — тобто, вимушений був надавати розстрочення.

У таких судових справах ДФС хоч і була відповідачем, фактично відмовлялася брати участь, аргументуючи це конфліктом інтересів, оскільки Насіров досі був керівником і вони не могли заперечувати йому. Тому це звільнення, зокрема, розв’язує певним чином руки і дає можливість тиснути на ДФС, аби відстоювати інтереси держави», – зазначає Андрій Журжій.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини