«Майже 200 тисяч українців не можуть добитися виконання судових рішень», – Руслан Сидорович

За інформацією народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Руслана Сидоровича, майже 30 тисяч українців звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргами, аби змусити українську державу виконувати судове рішення.

«Пройшовши сім кіл пекла нашою судовою системою, українці не можуть добитися виконання рішень. Ми говоримо про тридцять тисяч скарг, які дійшли до ЄСПЛ. Проте кількість українців, рішення українських національних судів щодо яких не виконуються, за різними оцінками сягає 200 тисяч. І у всіх цих справах боржником виступає держава», – акцентує народний депутат.

Він також наводить статистику щодо загальної частки виконання судових рішень в Україні, яка становить лише 2-3%, тобто в межах статистичної похибки: «Це абсолютно ганебна ситуація, наші європейські партнери цього не розуміють. Але що найбільше турбує в цій ситуації – пересічний українець не має механізму добитися правди та справедливості, якої шукає. Без неї побудувати демократію та правову державу неможливо».

Днями у Верховній Раді відбувся круглий стіл щодо проблеми виконання в Україні судових рішень — як національних судів, так і Європейського суду з прав людини. Мета зустрічі – консолідація зусиль Ради Європи, парламенту та уряду для системного аналізу проблеми.

«Із залученням українських експертів, які знають нашу реальність, а також міжнародних експертів, які знають кращу міжнародну практику, ми хочемо проаналізувати той стан речей, який є, аби мати змогу запровадити насправді дієві кроки для зміни цієї ситуації.

Бо кількість факторів, які не дають виконувати судові рішення в Україні, насправді колосальна. У нас існує сім мораторіїв, які не дозволяють виконувати судові рішення, жахлива система виконавчої служби. Зрештою, і Міністерство юстиції це визнає», – зауважує народний депутат.

Підсумовуючи, Руслан Сидорович наголошує, що якщо Україна не почне рух в напрямку докорінної зміни ситуації щодо виконання судових рішень, громадяни й надалі звертатимуться до Страсбурга: «Та найбільший абсурд цієї ситуації в тому, що навіть маючи рішення ЄСПЛ, українці не можуть добитися їхнього виконання».

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини