«Майбутнє України – за цифровізацією», – Олександр Данченко

За ініціативи народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Олександра Данченка, голови Комітету з питань інформатизації та зв’язку, у Верховній Раді відбулися слухання «Цифрова адженда України – 2020».

Завдання адженди полягає у визначенні ключових політик, пріоритетних сфер, ініціатив та проектів з цифровізації країни у найближчі 3 роки. Документ було розроблено за ініціативи Степана Кубіва, першого віце-прем’єр-міністра України, Дмитра Шимківа, заступника Голови Адміністрації Президента України та Олександра Данченка. Безпосередньо над аджендою працювали учасники ринку, профільні громадські організації та експерти галузі.

На обговоренні «Цифрового порядку денного» за одним столом зібралися його ініціатори та розробники. Метою було обговорення усіх питань та плану дій щодо законодавчих реформ, кроків виконавчої влади та плану імплентації цифрової реформи.

Зокрема, були озвучені питання та проблематика:

  1. Введення в законодавство та інші державні документи сучасних термінів та понять цифровізації, цифрової економіки та інших супутніх термінів.
  2. В адженді прописано 8 принципів цифровізації, починаючи від рівнів доступу до цифрових ресурсів і закінчуючи створенням загальнодержавної цифрової платформи.
  3. Створення «Цифрового кодексу» та інфраструктури для його ефективного впровадження та функціонування.
  4. Створення механізму контролю за виконанням цілей та завдань «Цифрової адженди» на рівні законодавчої та виконавчої гілок влади та, найголовніше, співпраці між ними.
  5. Галузеві цифрові реформи для всіх секторів економіки із зазначенням мети, покрокового плану та результатів таких реформ та багато іншого.

«На цих слуханнях ми заклали багатовекторний фундамент цифрового майбутнього України – це перше досягення. По-друге і, мабуть, найголовніше – це те, що всі учасники процесу (гілки влади, ринок, профільні асоціації) нарешті почали говорити однією мовою та домовились про спільний покроковий план дій. Успіх будь-якої справи починається із злагодженої роботи команди», – зазначив Олександр Данченко.

У найближчий тиждень Комітет з питань інформатизації та зв’язку підготує фіналізуючий документ з усіма рішеннями слухань, після чого всі учасники процесу розпочнуть роботу кожен за своїм напрямком.

Олександр Данченко
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини