«Люстрація – єдиний бар’єр, який сьогодні не дозволяє екс-регіоналам повернутися на державні посади», – Дрік

У Києві тривають протести під Конституційним судом, який сьогодні розглядає справу про скасування закону про очищення влади. Позови про це подали судді та колишні регіонали ще у 2015 році, однак чотири роки КСУ розглядає цю справу і ніяк не може прийняти рішення.

«Судді розуміють, що у них немає ніяких підстав скасувати люстрацію, тому що є відповідні висновки Венеційської комісії, тому що є практика Європейського суду з прав людини. Однак вже у 2016 вони були готові скасовувати люстрацію, але єдина причина, чому вони не наважились це зробити – кожного разу активісти були тут і захищали закон», – переконана антикорупційна активістка, 3-й номер у списку «Самопомочі» Олександра Дрік.

На її думку, зараз це питання знову актуалізували у зв’язку із виборами в Україні. «З одного боку підняли голову екс-регіонали, яку перебували в Україні, з іншого боку – повертаються регіонали, які були поза межами нашої території. І частина з тих людей, які сьогодні йдуть у парламент, підпадають під люстраційну заборону. Закон не може заборонити їм обирати і бути обраним, але поки діє цей закон, вони не можуть обіймати керівних державних посад», – пояснює Дрік.

 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини