Люди вимагають перерахувати пенсії для чорнобильців, — Роман Семенуха

У четвер, 19 квітня, до сесійної зали було внесено законопроект № 4442, який пропонує закріпити права осіб, що отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, на законодавчому рівні у Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Чорнобильці втратили свої пенсійні надбавки після набуття чинності Постанови № 1210 уряду Миколи Азарова у 2011
році. У 2017 році Постановою Кабміну № 851 права цієї категорії осіб з інвалідністю поновили, але, фактично, з різних областей країни продовжували надходити скарги на те, що Пенсійний фонд не виплачує відповідних надбавок.

«Майже на кожній зустрічі люди вимагають перерахувати пенсії для чорнобильців. Тому, безумовно, сьогодні треба
голосувати за цей законопроект. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримає його, але в першому читанні», – коментує народний депутат Роман Семенуха.

Депутат також зауважив, що уряд надав цьому законопроекту негативний висновок, що означає небажання урядовців змінювати ситуацію: «За розрахунками авторів, для виплати цих надбавок знадобиться 5,2 млрд грн на рік.

Я думаю, треба віднайти джерела наповнення бюджету, оскільки бюджет Пенсійного фонду є дефіцитним. Потрібна консультація з урядом, за рахунок чого ми зможемо віддати борг людям».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини