Любомир Зубач: «Закон про службу в місцевому самоврядуванні може бути втрачений»

Днями Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав урядову постанову, яка передбачає, зокрема, підвищення окладів посадовим особам місцевого самоврядування.

Таке рішення, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Любомира Зубача, частково виправляє кричущу несправедливість у питанні оплати праці службовців місцевого самоврядування. «Віддаючи належне цьому рішенню, – додає він, – потрібно відверто говорити й про причини ситуації, яка склалася».

«Питання оплати праці у місцевому самоврядуванні було врегульоване законом «Про службу в органах місцевого самоврядування». Цей закон був прийнятий Верховною Радою 9 лютого цього року, але заветований Президентом. З перебігу нещодавнього засідання Комітету з питань державного будівництва стало зрозуміло, що «люди Президента» не планують відмовлятися від хибної ідеї проходження конкурсів для заступників міських голів. Неодноразово наголошував, що така ініціатива неприйнятна, оскільки суперечить самій концепції реформи публічної служби», – підкреслює Любомир Зубач.

«Видається, про це мусить говорити відверто і голосно експертне середовище, в тому числі, Асоціація міст України, яка покликана захищати місцеве самоврядування, а не «підспівувати» владі. Інакше закон про службу в місцевому самоврядуванні може бути втрачений. А він важливий не лише в контексті оплати праці, але й з погляду багатьох інших речей правового регулювання, які потрібні місцевому самоврядуванню», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини